Žiemą gali atsirasti naujų koronaviruso atmainų – ES vaistų agentūra

ŠaltinisAFP-BNS

Šią žiemą galėtų atsirasti visiškai naujų pandeminio koronaviruso atmainų, bet esamos vakcinos turėtų apsaugoti žmones nuo sunkios ligos ir mirties, penktadienį paskelbė Europos Sąjungos vaistų agentūra.

Komentaras pasirodė 27 valstybių Bendrijai rengiantis pradėti revakcinacijos nuo COVID-19 kampaniją artėjant šaltajam sezonui ir tikėtinai naujai COVID-19 atvejų bangai.

Revakcinacijai bus naudojamos naujai patvirtintos vakcinos, pritaikytos dabar dominuojančiai koronaviruso omikron atmainai, ir pradinės vakcinos, sukurtos kovoti su virusu, 2019 metais atsiradusiu Kinijos Uhano mieste, nurodė Europos vaistų agentūra (EVA).

Tačiau žmonės „neturėtų laukti kokios nors specifinės vakcinos“, spaudos konferencijoje sakė EVA vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

„Galėtų atsirasti koks nors visiškai naujas variantas, kurio šiandien negalime numatyti“, – pabrėžė jis.

Ketvirtadienį EVA patvirtino „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ sukurtas vakcinas, pritaikytas apsaugoti nuo koronaviruso omikron atmainos senesnio subvarianto BA.1.

„Pfizer“ adaptuota vakcina nuo šiuo metu dominuojančių omikron subvariantų BA.4 ir BA.5 turėtų būti patvirtinta rugsėjo viduryje. Šiuo metu vertinama ir panaši „Moderna“ vakcina.

Tačiau šios naujosios, omikron atmainai pritaikytos vakcinos pirmiausia bus skiriamos pagyvenusiems, pažeidžiamiems žmonėms, besilaukiančioms moterims ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams, sakė M. Cavaleri.

Tad dauguma žmonių bus pakartotinai skiepijami pradinėmis vakcinomis, sukurtomis apsaugoti nuo pandeminio koronaviruso Uhano atmainos.

„Pradinės vakcinos vis tiek gali apsaugoti nuo sunkios COVID-19 ir nuo mirties“, net jei ir ne taip veiksmingai užkerta kelią užsikrėtimui, pažymėjo M. Cavaleri.

Pasak jo, „neatmestina“ galimybė, kad šią žiemą atsirasiantys nauji koronaviruso variantai gali būti panašesni į ankstesnius omikron potipius, šiuo metu nustelbtus BA.4 ir BA.5 subvariantų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

  1. Vėl bando brukti savo vakcinas. Bando vaizduoti, kad jos nuo kžko saugo ir tariamai yra saugios. Visi matome, kad omnikronu serga tiek paskiepytieji, tiek nepaskiepytieji. Remiantis šalių, kuriose duomenys nefalsifikuojami, stattistika sergamumas tarp paskiepytųjų yra stipriai didesnis. Tačiau šie veikėjai bando to neminėti ir toliau vaidina teatrą neva vakcinos skirtos žmonių sveikatai.
    Beje, kyla klausimas, kada gi pagaliau bus ištirtas ilgalaikis vakcinų poveikis. Net nesigirdi, kad šia linkme aplamai kokie nors veiksmai būtų atliekami.

  2. Genocidas vėl įgaus pagreitį, o po eksperimentinių dūrių nusilpęs organizmas bus neatsparus net menkiausiems virusams. Dar atsiras „tikinčių mokslu”, kurie eis „pasistiprinti”, ir taip save galutinai pribaigs.

  3. Dar nežinodama net kokios atmainos tas virusas galimas ir ar iš viso bebus – Europos Sąjungos vaistų agentūrai pirmiausia rūpi pelnas.

  4. Buri, buriu avytės eikšekit į skerdyklą…Geros, žiūrėkit kaip čia gera ir smagu. Mokslas visagalis jis jumis pasirūpins.

    • Ne, žinoma, protingi jūs, labai protingi, kaip aklos avys patikėję kalbančiomis galvomis per tv, jie tokių dalykų nebūtų net sumanę, jei nebūtų tikri, kad 85 proc. dvikojų yra nemąstantys, tik ėdantys ir kakojantys gyvuliukai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte