Vytautas Sinica. Užuojauta Lietuvai, nors ji ir pripratusi

Velykos tikrai prisikėlimo metas – daug įvairesnėm prasmėm nei galėjot pagalvoti. Liberalų sąjūdis, Eligijus Masiulis, Kurlianskis, visi įtariamieji išteisinti dėl kaltinimų korupcija, Masiuliui net grąžinti pinigai, kartais viršiję jo deklaruotą turtą.

Absoliučiai daugumai žmonių tai pagrįstai bus galutinis patvirtinimas, jog Lietuvoje neegzistuoja teisingumas ir lygybė prieš įstatymą, kur tavo laisvė nusikalsti priklauso nuo to, kokiai stovyklai/grupei/klanui priklausai.

Paradoksaliai tai bus didžiulė pergalė ir reabilitacija visoms korumpuotoms ir tokiomis pripažintoms jėgoms – jos galės kartoti, kartos ir sulauks daugumos žmonių pritarimo ar bent abejonės, kai sakys, kad buvo politinio susidorojimo aukos, o ne nubaustos visiems vienodo teisingumo.

tai bus didžiulė pergalė ir reabilitacija visoms korumpuotoms ir tokiomis pripažintoms jėgoms

Įdomi bus tik vienos grupės reakcija – pačių liberalų šalininkų bendriausia prasme, ne vien pačios partijos rinkėjų. Kaip taisyklė, jų tarpe daugiausiai pasitikėjimo Lietuvos valstybės institucijomis, teisingumu, teismais ir t.t.

Ir iš tyrimų, ir iš tiesioginės aplinkos akivaizdu, kad didesnė jų dalis patys suprato ir neturėjo abejonių, jog korupcija buvo, Masiulis pagautas su įkalčiais ir teismas tėra formalumas. LLS rinkėjų 2016 metais sumažėjo 3 kartus. Tad štai, ar dabar tie žmonės patikės, kad jiems patiems akivaizdžios korupcijos nebuvo, nes taip pasakė teismas, ar pradės abejoti ir pačia teismų sistema, kuria kiti piliečiai abejoja jau labai seniai?

Pirmuoju atveju už tokį žmogų viską sprendžia autoritetai ir kalbėti apie savarankišką mąstymą kaip ir nebėra ką. Antruoju atveju (jei vadovaujamasi savo sveiku protu), laukia baisus nusivylimas valstybe ir teisingumu. Manau, kad ypač karo ir būtinybės maksimaliai pakelti žmonių nusiteikimą ginti šalį karo atveju fone, tai tikrai labai svarbus klausimas. 

Užuojauta Lietuvai, nors ji ir pripratusi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

    • prie ko čia karas Ukrainoje ir galimas gimtos šalies gynimas… Teisingumas absoliuti sąvoka.
      Prie neteisybės nepriprantama. Labiau nusiviliama… Prisitaikėlių prisitaikoma.
      Bet šiaip ačiū autoriui už situacijos viešinimą bei samprotavimus.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte