Vytautas Sinica. Europos Teisingumo Teismo sprendimas dėl migrantų yra beprotybė

Pastaruoju metu teko girdėti klausiant, na kaip gi ta ES skatina multikultūralizmą ir tautų maišymąsi. Europos Teisingumo Teismas – pagrindinė nuolat ES sutartimis nubrėžtas kompetencijų ribas peržengianti institucija – ką tik pateikė tiesiog tobulą pavyzdį, kaip tai vyksta.

Pareiškė, kad Lietuvos vykdomas migrantų sulaikymas ir juo labiau apgręžimas pažeidžia žmogaus teises. Galima daug išvedžioti, bet žiūrint iš esmės nevykdant apgręžimo prieš nelegalius migrantus iš esmės lieka vienintelis veikimo būdas – juos priimti kaip legalius. Žmonės ateina į norimą šalį, konstatuoja, kad įeis ir turi juos priimti, nors akivaizdu (ir įleistų 4000 nelegalų patikra tai absoliučiai patvirtino), kad beveik visais atvejais tai nėra jokie karo pabėgėliai, o tiesiog nelegalūs migrantai.

Tiesa, kad tarptautinė teisė numato pareigą priimti prieglobsčio prašančius žmones, pirma juos priglausti, o tada jau svarstyti. Tačiau tiesa ir tai, kad tokia tvarka visiškai nebeatitinka XXI amžiaus realijų. Tiesa ta, kad XXI amžiuje masiškai (milijonai) tuo piktnaudžiauja, žinodami, kad šalys negalės įsileisti.

Tiesa dar ir tai, kad Europos žmogaus teisių teismas praėjusį dešimtmetį byloje prieš Ispaniją leido nelegalų atstūmimus, suvokiant kitokios tvarkos absurdiškumą. Tiesa pagaliau tai, kad esamą migrantų ir pabėgėlių reglamentavimą būtina keisti tarptautiniu lygiu, nes jis pasenęs ir visiškai nebeadekvatus, ypač galimos migracijos bangos dėl klimato kaitos kontekste.

Sako, kad kiek nelegalių migrantų ateis į Lietuvą, tiek ir reikės priimti

Europos Teisingumo teismas (ES institucija, kitaip nei EŽTT) tuo tarpu visoms toms realijoms sako NE. Sako, kad kiek nelegalių migrantų ateis į Lietuvą, tiek ir reikės priimti. Tai beprotybė ir su tuo negalima sutikti. Gerai pamename, kad praėjusią vasarą Lietuvos vyriausybė atviromis sienomis bent tris mėnesius kantriai laukė faktinio Europos Komisijos leidimo pradėti taikyti atstūmimus. Savo stuburo nelabai rasta, nors iki tol visa eilė ES šalių jau taikė šią praktiką per savo migrantų krizes.

Dabar vyriausybės laukia išbandymas, ar vėl susilenks ir pataikaus ETT vykdydama šį beprotišką sprendimą, ar toliau vykdys stipriai pavėluotą, bet teisingą ir būtiną apgręžimo politiką.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

 1. Be jokios startinės pozicijos. Jei pasakys, kad neturi kur apsistoti, bus deportuoti. Jei jie dar nenusikaltėliai, tai kiek truks, kol tokiais taps? Kam tai naudinga?

 2. Europos Teisingumo teismo sprendimas dėl migrantų yra ne tiek beprotybė, kiek ilgalaikė psichologinį strategija – tai vienas iš visuomenės pjudymo tarpusavyje būdų. Va(l)dovai puikia žino, kad, norint išlaikyti valdžią ir galią, žmonės tarpusavyje nuolat turi būti pjudomi, kiršiniami ir siundmi vieni prieš kitus – tik tuomet juos bus galima valdyti. Todėl ir vyksta kone priverstinis tautų ir tikėjimų maišymas – trečiojo pasaulio problemos (skurdas, badas, nedarbas) yra nesprendžiamos SĄMONINGAI. SĄMONINGAI sikeiama palaikyti dirbtinius ekonominių lygių skirtumus – ir ne vien tik dėl pelno, o kad nuolat būtų įtampų židiniai. Blogio anatomija – sudėtingas dalykas; kaip išsireiškė vokiečių rašytojas Michaelis Endė – ,,Blogis taip pat turi savo paslapčių.” Todėl labai atidžiai sekama, kad monės nesusivienytų kolektyvinės idėjos arba nacionalinio identiteto pagrindu, kad visuomenė būtų ne vieninga asmenybių sandrauga, o vien savimi besirūpinančių egoistų aibė. Būtent dėl šios priežasties yra palaikomas menkas švietimo lygis, būtent todėl nuolat auginami bukagalviai režimus saugantys ir savo valstybių piliečius terorizuojantys smogikai. Būtent todėl nuolat ir nuolat pumpuojamos reklamos – kad žmogus netgi savo asmeninėje erdvėje negalėtų įsigilinti į filmą, spektaklį, kad tik negalėtų susikaputi, susivokti savyje or savo mintyse. Tai neabejotinas žmogaus valios terorizavimas ir gniuždymas – italų rašytojo Umberto Ecco romane ,,Rožės vardas” minimas keistuolis psichopatas, kuris norėjo sunaikinti juoką. Pažiūrėkite, iš ko šiandien juokiamasi ir svarbiausia – KAIP juokiamasi. Kadangi truputį žaidžiu šachmatais, esu prisijungęs prie kai kurių šachmatų grupių, kurios pateikiami geriausių šachmatų partijų video – nepatikėsite, bet netgi šachamtų partijų video yra nuolat pertraukiami reklamų intarpų – tam, kad nebūtų iki galo suprasta, įsigilinta, išgyventa. Kitaip sakant – leidžiama viskas, išskyrus tiesos suvokimą ir gerą nuotaiką. Kad ir kaip bebūtų gaila, bet kol kas nematyti, kad būtų duodamas rimtas atkirtis šiai satanistinei žmonių terorizavimo sistemai – reikia pasakyti, kad Bažnyčia privalo imtis remti iniciatyvas, kuriomis būtų sugriautai mėginimai iš žmonių išplėšti sielas.

  • viskas dėl pinigų… Jie jau tiek degradavę, kad neturi kito gyvenimo tikslo.
   Bet mes išmokime jiems pasipriešinti. Svarbu atpažinti ir nesileisti jų kvailinamiems bei išnaudojamiems.
   Jų menki džiaugsmai tedžiugina tik juos. Atsiribokime nuo jų ir paruoškime tam savo vaikus…

   • Ne, ne visada viskas daroma dėl pinigų. Kai žmogus būna tokio amžiaus, kad negali mėgautis už pinigus įgyjamais malonumais, jam tampa reikalinga jo savimeilę džiugintanti/guodžianti emocinė būsena. O vienas iš tokių faktorių – valdžios, tegul ir tariamos, pojūtis. Čia jau prasideda grynai dvasinė plotmė: visą šitą šaršalą, kuomet iš žmogaus žūtbūt stengiamasi išrauti tiesos pojūtį, bando realizuoti pirmiausia tie, kurių biografijose visada rasime atsakymus apie jų socialinę genezę ir aplinką šeimoje, kurioje jie augo. Tai labai plati tema, o trumpai esmė yra tokia: baimės, godumo ir didybės mišinys. Juk jie nesistengtų kovoti su tuo, ko nebijo – o jeigu jie bijo tiesos, savaime aišku, kas jie yra tokie iš tikrųjų.

 3. yra šalys, tarp jų ir kaimynė Lenkija, su kuriomis galima bei būtina solidarizuotis nelegalių migrantų atstūmimo klausimu.
  Man ši situacija primena pasaką apie kvailelį. ieškantį laimės stebuklingoje šalyje…

 4. sprendimas tai ciniškas pasinaudojimas Ukrainos karu,kad prastumti kitą ideologiją,kuri iš dalies yra to karo priežastis.Be to vis labiau Briuselis įsakinėja Lietuvai.Puolimas iš rytų ir vakarų?Ar mes ginamės,žinom,ko norim ir siekiam tai apginti?Kita vertus išsilavinę migrantai,jei jau čia atvyko ir gali dirbti Lietuvai tegul turi bandymo laikotarpį.

 5. Karo pabėgėliai iš Ukrainos yra naudojamasi kaip pretekstu, siekiant priversti šalis priimti ne tik karo pabėgėlius, bet visus imigrantus, kurie tik pageidautų atvykti. Panašiai kaip Matuko tragedija buvo pasinaudota kaip pretekstu, siekiant atimti vaikus iš šeimų be priežasties, remiantis vien neirodytu skundu.
  Idomu, ar teisingumo teismo teisėjai, kurie priėmė šį sprendimą patys į savo namus sutiktų priimti visus imigrantus, kurie tik pageidautų pas juos apsigyventi ?
  Tautos turi gyventi savo gimtinėje, savo įprastoje aplinkoje, su savo artimais žmonėmis. Vakarų šalys vietoje to, kad vien tik naudotųsi trečiųjų šalių turtas, turi jausti pareigą, atsilygiti šioms šalims ir padėti spręsti jų problemas, bei teikti pagalbą padedančią vietoje, savo šalyje žmonėms gyvento oriai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte