Vyskupai paskelbė atvirą laišką, kuriuo įspėjo apie Vokietijos Sinodinio kelio pavojus

ŠaltinisCNA

Daugiau kaip 70 kardinolų ir vyskupų iš įvairių šalių (daugiausia iš JAV, Tanzanijos ir Kanados) paskelbė „brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėja, kad dabar vykstančio proceso, vadinamo Sinodiniu keliu, metu siūlomi radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali privesti prie jos skilimo.

Laiške išreiškiamas „augantis susirūpinimas dėl viso Vokietijos Sinodinio kelio pobūdžio“, kuris, pasak pasirašiusiųjų, sukėlė painiavą dėl Bažnyčios mokymo ir atrodo labiau orientuotas į žmogaus, o ne į Dievo valią.

„Neįsiklausydami į Šventąją Dvasią ir Evangeliją, Sinodinio kelio veiksmai kenkia Bažnyčios autoriteto, įskaitant popiežiaus Pranciškaus, patikimumui, krikščioniškajai antropologijai ir lytinei moralei bei Šventojo Rašto patikimumui“, – teigiama laiške.

Taip pat priduriama: „Sinodinio kelio nutarimai žvelgia į Bažnyčią ir jos misiją per pasaulio, o ne per Šventajame Rašte ir autoritetingoje Bažnyčios Tradicijoje apreikštų tiesų prizmę“.

Šis vyskupų laiškas buvo paskelbtas antradienį. Iš pradžių jį pasirašė 49 Jungtinių Valstijų vyskupai. Vėliau prisijungė dar 19 iš Afrikos, tarp kurių 14 yra iš Tanzanijos. Laiško rengėjai nurodė elektroninio pašto adresą – episcopimundi2022@gmail.com, kuriuo naudodamiesi kiti vyskupai gali pridėti savo pavardes prie dokumento.

Tarp tarpsirašiusiųjų dokumantą yra tokie gerai žinomi prelatai kaip kardinolai Francis Arinze (Frensis Arinzė), Raymondas Burke’as (Reimondas Berkas), Wilfredas Napieras (Vilfredas Neipjeras), George’as Pellas (Džordžas Pelas), San Francisko arkivyskupas Salvatore Cordileone (Salvatorė Kordileonė) ir Denverio arkivyskupas Samuelis Aquila (Samuelis Akvila).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte