Vokietijos vyskupai sinodinio kelio balsavime užblokavo dokumento apie lytiškumą priėmimą

ŠaltinisCNA

Po to, kai vyskupai Vokietijos sinodo kelyje užblokavo balsavimą, reikalaujantį pakeisti Bažnyčios mokymą apie lytiškumą, organizatoriai penktadienį išreiškė nepasitenkinimą rezultatais ir pažadėjo „kreiptis“ į Romą.

Vienas iš dviejų Sinodo kelio pirmininkų, vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas), išreiškė „asmeninį nusivylimą“, kad blokuojanti vyskupų mažuma sutrukdė oficialiai priimti dokumentą, kuriuo reikalaujama pakeisti Bažnyčios mokymą apie homoseksualumą, biseksualumą, lytinę tapatybę ir masturbaciją.

Nors už teksto, pavadinto „Gyvenimas sėkminguose santykiuose“ priėmimą balsavo beveik 83 proc. sinodo asamblėjos Frankfurte narių, už jį balsavo tik apie 61 proc. vyskupų.

Taigi dokumentui dėl lytiškumo pritrūko dviejų trečdalių balsų daugumos, nes 21 vyskupas atmetė tekstą, trys susilaikė, o 33 vyskupai balsavo už dokumento priėmimą.

Pagal Vokietijos sinodinio proceso įstatus, kad tekstas būtų oficialiai priimtas, už jį turi balsuoti ne tik du trečdaliai posėdyje dalyvaujančių narių, bet ir du trečdaliai dalyvaujančių vyskupų.

Bätzingas sakė, kad atmestas tekstas vis dėlto yra Sinodo kelio produktas ir „todėl mes jį perkelsime į visuotinės Bažnyčios lygmenį, kai lapkritį būsime Romoje per ad limina vizitą, kai su žemyno vyskupų konferencijomis sausio mėnesį imsimės rengti Pasaulinį sinodą“. Vizitas ad limina apostolorum – tai popiežiaus susitikimas, privalomas kiekvienam pasaulio vyskupijos ordinarui, kad būtų pateikta naujausia informacija apie vyskupijos būklę.

Rugsėjo 8 d. balsavimo rezultatai sukėlė emocinių protrūkių Frankfurto salėje, kai kurie dalyviai kaltino vyskupus, kad prieš balsuodami prieš siūlomą tekstą jie neišsakė savo nuomonės.

Po ketvirtadienio slapto balsavimo keli vyskupai sakė, kad iš anksto nepasisakė, nes bijojo sinodo asamblėjos spaudimo.

Vokietijos katalikų centrinio komiteto (ZdK) pirmininkė ir Sinodo kelio bendrapirmininkė Irme Stetter-Karp (Irmė Šteter-Karp) penktadienį tokį paaiškinimą pasmerkė kaip „verkšlenantį“ ir „šiek tiek bejėgišką“.

„Norėčiau, kad dėl to, kas vakar įvyko, dabar vyskupų konferencijoje atsirastų judėjimas, kad pasikeistų bendravimas, kad žmonės kalbėtų atvirai“, – sakė ZdK prezidentė.

Dokumentas apie lytiškumą yra tik vienas iš kelių, keliančių diskusijas. Darbotvarkėje taip pat yra dokumentai, reikalaujantys moterų šventimų ir kunigų celibato panaikinimo, taip pat nuolatinės Sinodo tarybos įgyvendinimo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

14 KOMENTARAI

  1. Jau net dabar tie veikėjai atrodo kaip kažkelintos jaunystės. Ar tokiems spręsti tokias problemas? Kogero net nejaučia kaip pristato save visuotinos pajuokos objektais?

  2. Piktina Batcingo nuosavų tariamų vertybių grūdimas, lygiai toks pat kaip mūsiškių konservatorių – nesvarbu, kad jo iškreiptos tiesos nesulaukia reikalingo palaikymo, vistiek , matai, kels į visuotinės Bažnyčios lygmenį. Tai yra diktatas, nesiskaitymas ir nepagarba žmonėms, vyskupams, Bažnyčios tvarkai.
    Ačiū Dievui už tai, kad net ir komunistinėje Vokietijoje yra nemaža dalis atsispiriančių ideologijau Vyskupų.

    • gerb. p. Ona, būtent. Savo vidų Bažnyčia turi išsivalyti. Dieve globok ir vesk tiesos, padorumo keliu, neabejodama sekti Evangelija

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte