Vokietijos teologai nepritaria Vatikano atsisakymui laiminti tos pačios lyties poras

Daugiau nei 200 teologijos dėstytojų iš Vokietijos ir kitų vokiškai kalbančių šalių pasirašė pareiškimą, kuriame kritikuojamas „Responsum ad dubium“, atsakymas į klausimą dėl tos pačios lyties asmenų sąjungų laiminimo.

Miunsterio universitete parengtame pareiškime Vatikano „Responsum ad dubium“ apibūdinamas kaip neturintis „teologinio gylio“, taip pat teigiama, kad jis diskriminuoja homoseksualias poras ir jų gyvenimo planus.

„Responsum ad dubium“ dokumentas sukėlė stiprią reakciją vokiškai kalbančiose šalyse, kur nemažai vyskupų viešai pareiškė palaikantys tos pačios lyties asmenų sąjungų palaiminimą. Tarp jų yra ir vyskupas Georgas Bätzingas, Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas.

Kai kurie katalikų kunigai socialiniuose tinkluose teigė, kad jie ir toliau laimins homoseksualų sąjungas, o kelios katalikų bažnyčios iškabino vaivorykštės vėliavas, įskaitant Rottenburgo-Štutgarto vyskupijos katedrą.

Tačiau kiti Vokietijos vyskupai pasveikino Vatikano „Responsum ad dubium“, įskaitant Regensburgo vyskupą Rudolfą Voderholzerį ir Pasau vyskupą Stefaną Osterį.

Pareiškime teologai rašo: „Mes manome, kad tos pačios lyties porų gyvenimas ir meilė yra ne mažiau vertingi prieš Dievą nei bet kurios kitos poros gyvenimas ir meilė“, – sakė jie. „Krikščionių bendruomenė ir jos ganytojai yra kviečiami su pagarba ir jautrumu priimti homoseksualius polinkius turinčius asmenis ir rasti būdą, atitinkantį Bažnyčios mokymą, skelbti Evangelią“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis