REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vokietijos Sinodinio kelio tikslas buvo daryti spaudimą Bažnyčiai – vienas jo sumanytojų

ŠaltinisCNA

Vokietijos sinodinis kelias nuo pat pradžių buvo sukurtas siekiant išvengti teisinių sankcijų ir kartu norėta daryti spaudimą Bažnyčiai keisti katalikų mokymą, kaip penktadienį Vokietijos žiniasklaidai atskleidė vienas iš šio proceso sumanytojų.

Buvęs Vokietijos katalikų centrinio komiteto (ZdK) pirmininkas Thomas Sternbergas (Tomas Šternbergas) teigė, kad dabar prieštaringai vertinamu procesu norėta pasiekti, kad būtų pakeistas Bažnyčios mokymas apie homoseksualumą, moterų įšventinimą ir kitomis temomis.

Gruodžio 2 d., kalbėdamas Vokietijos vyskupijų transliuotojui Domradio, jis sakė, kad Sinodinis kelias vyksta „daug sėkmingiau, nei manyta”.

Sinodinis kelias vyksta „daug sėkmingiau, nei manyta”.

Atsižvelgdamas į Vatikano intervencijas prieš Sinodinį kelią, jis sakė, kad jau tapo aišku, jog „buvo teisinga nenaudoti sinodo formos, nes tai būtų buvę sankcionuota kanonų teisės” ir „tuomet kanonų teisė būtų tinkamai suteikusi galimybę uždrausti kažką panašaus”.

Žvelgiant iš kanonų teisės perspektyvos, Sinodinis kelias buvo tik „neįpareigojantis diskusijų procesas”, sakė Th. Sternbergas.

Tik tokiu būdu Sinodinio kelio dalyviai galėjo „iš tikrųjų laisvai veikti. Tada net ir iš anksto parengti kritiniai prieštaravimai, kuriuos iškėlė Roma, nueina perniek”.

Kartu su kardinolu Reinhardu Marxu (Reinhardu Marksu) Th. Sternbergas 2019 m. pradėjo Sinodinį kelią. Pripažindamas, kad šis procesas nėra sinodas, R. Marxas tuomet sakė, kad tai veikiau „procesas sui generis“.

Popiežiaus laiškas piligrimų Dievo tautai Vokietijoje išliko „labai svarbus”, gruodžio 2 d. sakė Sternbergas.

Kaip ir daugelis ZdK vadovų, jis yra profesionalus politikas, kuris išsamiai apibūdino kai kurias politines priemones ir taktiką, kurių laikėsi Vokietijos sinodinio kelio organizatoriai, siekdami permainų Bažnyčioje.

Viena vertus, sakė jis, buvo aišku, kad dalyviai negalėjo „nuspręsti moterų įšventinimo į kunigus arba celibato panaikinimo Vokietijoje klausimų”.

Tačiau, sakė jis, „esu politikas tiek, kiek žinau, kad reikalingi procesai ir pokyčiai, kad temos apskritai taptų vertos diskusijų”.

„Kai įsitrauki į sinodinį procesą, turi susitaikyti ir su tuo, kad kartais nelaimėsi”, – sakė jis apie vieną iki šiol procese nepriimtą tekstą – dėl to Frankfurte vykusiame renginyje kilo audringų scenų.

„Turime apie tai kalbėti ir kelti reikalavimus”, – sakė buvęs ZdK pirmininkas apie organizatorių pasirinktą požiūrį. – Tik per spaudimą galima pasiekti tikrų pokyčių.”

Th. Sternbergas konkrečiai paminėjo Sinodinio kelio tekstus dėl moterų įšventinimo į kunigus, klerikalizmo ir homoseksualumo.

Jis teigė, kad dėl Vokietijos proceso šios temos dabar svarstomos „tarptautiniu mastu, ne tik Vokietijoje”.

Praėjusią savaitę Vatikanas paskelbė naujausių įspėjimų dėl dar vienos iš Vokietijos kylančios schizmos tekstą, kuriame išreiškiamas esminis susirūpinimas ir prieštaravimai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte