REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vilniuje įvyko protesto mitingas „Apginkime Lietuvos Respublikos Konstituciją“ (vaizdo įrašas)

Lietuvos šeimų sąjūdis kartu su keliomis partijomis ir pilietinėmis iniciatyvomis šeštadienį Vilniaus Katedros aikštėje surengė protesto mitingą su šūkiu „Apginkime Lietuvos Respublikos Konstituciją“.

„Mitingo tema yra įvardinta – apginkime Lietuvos respublikos Konstituciją. Kalbėtojai pasiskirstę Konstitucijos straipsnius, kurie pažeisti, ir viską išgirsite renginio metu“, – BNS mitingo išvakarėse sakė Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS) vadovas Raimondas Grinevičius.

Apie tūkstantis žmonių susirinko į LŠS protesto mitingą, kurio dalyviai sako norintys apginti Konstitucijoje įtvirtintas vertybes.

Sostinės savivaldybė išdavė leidimą mitinge rinktis 15 tūkst. dalyvių.

„Norime atkreipti dėmesį, kad Seimo nariams, Vyriausybei ir dabartinei valdžiai Konstitucijos straipsniai negalioja ir Konstitucija paversta niekiniu popieriumi. Bet kokią sritį imkit – mediciną, švietimą, žmogaus teises“, – sakė R. Grinevičius.

„Jeigu žmones tenkina esama situacija, jie lieka sėdėti ant sofų, jei netenkina situacija – jie atvažiuoja į mintingą“, – klausiamas, kokio dalyvių skaičiaus tikisi sulaukti, sakė R. Grinevičius.

Klausiamas, ar šeštadienio mitinge pavyks išvengti incidentų, jis teigė, kad „nuo to nieks neapdraustas“. 

„Su policija derinom visus veiksmus, žiūrim iš mūsų pusės yra savanorių, kurie irgi vaikščios, žiūrės (tvarkos)“, – sakė asociacijos vadovas.

Asociacijos „Lietuvos šeimų sąjūdis“ interneto svetainėje nurodoma, kad mitingo dalyviai pasisakys prieš Seime svarstomą Civilinės sąjungos įstatymą, Vyriausybės politiką smarkiai išaugus energijos kainoms.

Žmonės sako norintys apginti Konstituciją

Sostinės savivaldybė išdavė leidimą mitinge rinktis 15 tūkst. dalyvių, jį saugo gausios policijos pajėgos, aptverti Seimo, Vyriausybės pastatai.

Saulėtą spalio šeštadienį prie Katedros aikštės žmonės atėjo nešini Lietuvos valstybine ir istorine, regionų vėliavomis. „Kas miega demokratijoje – atsibus diktatūroje“, „Sugrąžinkime Lietuvą tautai“, „Mažiau Briuselio, daugiau sveiko proto“, „Seimo narys be sąžinės – tauta be ateities“, „Kai tironija tampa įstatymu, pasipriešinimas tampa pareiga“, „Dar 2 metai nusikaltėlių valdžios gresia katastrofa“, – tokie užrašai iškelti prie scenos ir minioje.

42 metų vilnietis IT analitikas-programuotojas Algirdas Karneckas sakė į mitingą atėjęs, nes nori paremti žmones, kovojančius už Konstituciją.

„Atėjau pareikšti savo palaikymo žmonės, kurie kovoja už Lietuvos Konstituciją, kad jos būtų laikomasi, įstatymų laikomasi. Kai matome valdžios degradaciją ir nevaldomą korupcinį siautėjimą, tiesiog labai liūdna dėl valstybės“, – BNS sakė A. Karneckas.

Mitingo dalyvė 59 metų šiaulietė Edita, dirbanti buhaltere, teigė, kad Šeimų sąjūdžio iniciatyvoms pritaria nuo pat judėjimo pradžios. 

„Mes pritariam nuo pat pradžių, nuo Vingio parko, kai buvo maršas, šiai visuomenininkų idėjai, jūs puikiai žinot visas idėjas ir visus konfliktus“, – BNS sakė šiaulietė.

Slaugytoja Lina iš Druskininkų sakė mitinge dalyvaujanti, kad apgintų Konstituciją ir įstatymus.

„Kas susipažinę su Konstitucija, kiekvienas galėtų pasakyti, kad daugybė punktų yra laužomi“, – sakė 55-erių Lina.

„Kas susipažinę su Konstitucija, kiekvienas galėtų pasakyti, kad daugybė punktų yra laužomi“, – sakė 55-erių Lina.

„Mes siekiame, kad nebūtų laužoma Konstitucija, dabar visur yra pažeidimai, lietuvių kalba žeminama, visokias raides q ir w priėmė, šeimų-ne šeimų sąjungos įstatymą nori priimti. Turi tauta referendumu tokį įstatymą priimti, o ne Seimas susirinkęs iš kažkokių pakampių. LGBT lipa per galvas žmonių“, – BNS sakė mitinge dalyvavęs Šiaulių rajono gyventojas, 68 metų statybininkas Vytautas.

Signataras lygino su Atgimimo judėjimu

Nuo scenos kalbėjęs Kovo 11-osios Akto signataras Jonas Šimėnas Šeimų sąjūdžio mitingą lygino su Atgimimo judėjimu dėl Lietuvos nepriklausomybės prieš 30 metų.

„Per 30 pastarųjų metų pasaulis didžiuliu tempu keitėsi, ar įmanoma rasti ryšį tarp dabarties situacijos ir idėjų, kurios skatino veikti Atgimimo metais? Kad šiandien susirinkome ginti amžinųjų vertybių yra tai, kas jungė mus tada ir tebejungia dabar“, – sakė J. Šimėnas.

„Deja, turime ir tai, apie ką prieš 30 metų niekas nepagalvojo. Tada niekas nemanė, kad teks ginti tradicines vertybes, šeimą, nors Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, kad valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, kad santuoka sudaroma laisva vyro ir moters sutartimi, ir taškas“, – kalbėjo signataras.

Jis taip pat apgailestavo, kad „tradicinių vertybių vertybių puoselėtojai ir šalininkai imti marginalizuoti, prikabinant  jiems kremlinių, patvorinių ar vatnikų etiketes“.

žinokite, kad jei vėl tektų ginti Lietuvos laisvę, tai tie vatnikai ir vėl būtų pirmieji, nes jūs bijotumėte susitepti savo prašmatnumo rūbą.

„Ir žinokite, kad jei vėl tektų ginti Lietuvos laisvę, tai tie vatnikai ir vėl būtų pirmieji, nes jūs bijotumėte susitepti savo prašmatnumo rūbą“, – sakė J. Šimėnas.

Lietuvos regionų partijos kandidatas į Vilniaus merus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus sakė, kad jam ir džiugu matyti susirinkusius žmones, ir liūdna, kad „tenka priminti, kad valstybės suverenas yra tauta“.

„Valstybės suverenas esam mes, o ne ministrai, seimūnai ar kas kitas, kas save taip įsivaizduoja“, – nuo scenos kalbėjo V. Tutkus.

Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovė Vitolda Račkova teigė, jog į mitingą susirinkę žmonės „dirba tą darbą, kurį turėtų dirbti opozicija Seime“.

„Šiai dienai tos opozicijos mes neturime, todėl jūs čia ir esate, bet nepamirškite iš jų reikalauti dirbti savo darbą“, – nuo scenos į mitingo dalyvius kreipėsi judėjimo atstovė.

Ji taip pat dėkojo už aukas judėjimui ir pabrėžė, kad tik jomis finansuojamas mitingų organizavimas.

„Noriu jums padėkoti už kiekvieną padėkotą eurą Lietuvos šeimų sąjūdžiui, nes tik jūsų aukų dėka mes esame nepriklausomi, nepriklausomai nuo to, kas ką šneka ir rašo. Niekas, nei viena partija nefinansuoja mūsų mitingų, jau nešnekant apie visus rublius, Australijos dolerius ar kokias kitas valiutas“, – kalbėjo V. Račkova.

Šeštadienį surengtas mitingas yra pirmasis masinis asociacijos renginys sostinėje po metų pertraukos – savivaldybė šiemet neišdavė leidimo organizacijai burtis prie J. Basanavičiaus paminklo Vasario 16-ąją, motyvuodama, kad organizatorių planai kertasi su oficialiais valstybiniais renginiais. 

Pastarąjį kartą organizacijos atstovai protestavo birželį prie Seimo, tuomet susirinko per šimtą žmonių. Prieš tai gegužę jie su bendraminčiais rinkosi Kauno rajone, Šeimų gynimo marše, pernai gruodį prie Seimo rengta dviejų savaičių protesto akcija.

Mitinge priimta rezoliucija

Lietuvos Respublikos Konstitucija. 3 straipsnis. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

Pareiškiame, kad dauguma Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų dėl demokratijos, piliečių ir šeimos teisių, žodžio laisvės yra pažeidžiamos ar faktiškai negalioja ir artimiausiu metu planuojama priimti naujus, Konstitucijai prieštaraujančius įstatymus.

Šalyje įvesta ir kasdien stiprinama valdančiosios daugumos diktatūra, cenzūruojama spauda, ribojamos ir laužomos piliečių konstitucinės teisės ir laisvės. Valdančiosios grupuotės paskirtų, visose energetikos aferose nepakeičiamų asmenų vadovaujamos, dalinai privatizuotos strateginės valstybinės įmonės elektros rinkos liberalizavimo pretekstu kraunasi milžiniškus pelnus.

Iki šiol nepriimti esminiai elektros kainų kompensavimo ir stabilizavimo sprendimai, piliečiai ir vietiniai verslai valdžios palikti likimo valiai. Didžiausios Europoje infliacijos sąlygomis apie kuro akcizų, būtiniausių maisto produktų, elektros pridėtinės vertės mokesčio mažinimą, kurie taikomi kitose šalyse ir palengvina žmonių gyvenimą, atsisakoma net diskutuoti. Gresiančio visuotinio nuskurdimo sąlygomis valdžia ne tik nesirengia mažinti išpūstas valdymo išlaidas, bet ir ciniškai planuoja didinti mokesčius piliečiams bei savo pačių atlyginimus.

Dėl to vietiniai nekorporaciniai, smulkieji ir vidutiniai, šeimos verslai bus priversti bankrutuoti, žmonės neteks darbo, socialinės rūpybos sistema bus perkrauta. Valdantieji faktiškai vykdo stambaus verslo interesą pasinaudoti krize savo naudai.

Nepaisant didžiosios visuomenės daugumos valios, Seime planuojama priimti Konstitucijai prieštaraujantį Civilinės sąjungos įstatymą. Slapta nuo visuomenės, Lietuvos piliečių vardu Seime aprobuotas Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybos direktyvos projektas, kurią priėmus numatoma privalomai įvesti Konstitucijai prieštaraujančios Stambulo konvencijos normas, laužyti konstitucinę žodžio laisvę, įteisinant nuomonių cenzūrą ir galimybę persekioti ir įkalinti kitaip manančius piliečius.

Visuotinio pavojaus valstybei akivaizdoje tokie valdančiųjų veiksmai kelia piliečių nepasitikėjimą savo valstybe, didina įtampą šalyje, artina socialinį sprogimą ir kelia realią grėsmę nacionaliniam saugumui. Tolesnis visuomenės skaldymas ir supriešinimas yra nusikalstamas ir antivalstybiškas.

Mes sakome: GANA, TO NEBEPAKĘSIME!

1. Pareiškiame, kad Vyriausybė, neatstovaujanti valstybės ir daugumos piliečių interesų, prarado politinę ir moralinę teisę veikti ir turi būti nedelsiant atstatydinta.

2. Reikalaujame ištirti, dėl kokių valstybės pareigūnų ir valstybinių įmonių vadovų veiklos ir aplaidumo nusikalstamai ir nepagrįstai buvo padidintos elektros, dujų, šildymo, vandens tiekimo kainos ir kaltus asmenis patraukti atsakomybėn.

3. Reikalaujame nedelsiant atšaukti pradėtą trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą ir leisti visiems vartotojams neribotą laiką laisvai ir be jokių apribojimų savo nuožiūra keisti elektros energijos tiekėją.

4. Reikalaujame visą valstybinių elektros gamintojų, perdavimo tinklų operatorių ir tiekėjų viršpelnį panaudoti elektros vartotojų nuostoliams dėl kainų padidėjimo kompensuoti.

5. Reikalaujame, kad visa elektros energija, pagaminama Lietuvoje, būtų parduodama šalies vartotojams pagal tiesiogines sutartis ir biržoje būtų perkamas tik šaliai trūkstamas elektros kiekis. Valstybinėms elektros sistemos įmonėms turi būti nustatytas minimalus įmanomas antkainis, padengiantis tik veiklos kaštus ir būtinas išlaidas.

6. Reikalaujame nacionalizuoti UAB „Ignitis“ grupė”, privalomai išperkant privatiems asmenims ir įmonėms parduotas akcijas, o taip pat nedelsiant atšaukti nusikalstamą Vyriausybės nutarimą, kuriuo numatyta iki šio Seimo kadencijos pabaigos reorganizuoti, pertvarkyti ir privatizuoti visas iki vienos strategines valstybinės įmones.

7. Reikalaujame nedelsiant, kitų Europos valstybių pavyzdžiu panaikinti arba esmingai sumažinti PVM būtiniausiems maisto produktams, dujoms, kurui, elektrai, o visą iki šiol dėl kainų padidėjimo papildomai surinktą į biudžetą didžiulę mokesčių sumą panaudoti gyventojų ir verslo nuostoliams dėl padidėjusių kainų kompensuoti.

8. Paaiškėjus, kad COVID-19 vakcinų gamintojai jokio tyrimo dėl jų poveikio infekcijos plitimui net nevykdė, tapo aišku, jog Galimybių paso įvedimo ir kitos piliečių teisių ribojimo priemonės buvo nepagrįstos ir neteisėtos. Reikalaujame atlikti tyrimą ir nustatyti asmenis, tiesiogiai atsakingus dėl šių neteisėtų veiksmų ir atlyginti moralinę ir materialinę žalą praradusiems darbą, nebegalėjusiems tęsti mokslo ir kitaip nukentėjusiems piliečiams, kurių konstitucinės teisės buvo pažeistos.

9. Pareiškiame, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos, priimtos Tautos referendumu, nuostatos dėl šeimos ir žmogaus teisių gali būti keičiamos tik referendumu. Reikalaujame, kad Civilinės sąjungos įstatymo svarstymas būtų nedelsiant sustabdytas ir projektas išbrauktas iš Seimo darbotvarkės.

10. Reikalaujame besąlygiškai užtikrinti, kad Lietuvos atstovai Europos Sąjungoje balsuotų PRIEŠ Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybos direktyvą „Dėl kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje“, kuria numatoma priverstinai įvesti Stambulo konvencijos, prieštaraujančios Konstitucijai, galiojimą ir faktiškai uždrausti konstitucinę žodžio laisvę.

11. Visus Seimo narius, nepritariančius antikonstitucinių įstatymų, kuriems kategoriškai prieštarauja visuomenės dauguma, projektams raginame neveidmainiauti ir savo buvimu balsavimo metu Seimo salėje nesudaryti demokratijos regimybės ir galimybės valdantiesiems lengvai šiuos įstatymus priimti. Išeikite, nedalyvaukite antikonstituciniuose nueinančios valdžios veiksmuose, nes nuo to priklauso ne tik visuomenės ir valstybės, bet ir jūsų pačių politinė ateitis.

Kviečiame visus neabejingus piliečius, šeimų, vartotojų ir tikrųjų žmogaus teisių organizacijas, savivaldybių tarybų narius, visuomenininkus, regionų, kaimų, miestelių ir miestų bendruomenes, visas profsąjungas ir opozicines partijas vienytis bendram tikslui ir sugrąžinti valstybei Konstitucijos veikimą, o valstybę – jos piliečiams! Mūsų jėga – vienybėje!Lietuvos Respublikos Konstitucija bus apsaugota!

  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

17 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte