Vilniuje paminėtos pirmosios Rusijos invazijos Ukrainoje metinės

ŠaltinisBNS

Keli tūkstančiai žmonių penktadienį susirinko Vilniuje paminėti pirmųjų Rusijos invazijos Ukrainoje metinių.

Nuo pernai vasario 24 dienos Ukrainoje žuvo tūkstančiai šalies gyventojų, milijonai ukrainiečių buvo priversti palikti namus, Rusijos atakos padarė šalies infrastruktūrą milijardinę žalą.

Penktadienio renginys Vilniuje prasidėjo tylos minute žuvusiesiems kare paminėti.

Į mitingą atvykę žmonės nešėsi Ukrainos vėliavas, nacionalinį simbolį saulėgrąžas, kitą atributiką, ryšėjo šalikus su užrašais „Slava Ukraini“ („Šlovė Ukrainai“), mosavo plakatais, skelbiančiais: „Haga laukia Putino“, „Putino armija, išeik iš Ukrainos“ ar „Visi rusai yra kalti“.

Premjerė Ingrida Šimonytė sukaktį pavadino „itin klaikia ir labai skausminga“, bet pabrėžė, kad „karas Ukrainoje prasidėjo ne prieš metus“.

„Tūkstančiai ukrainiečių žuvo jau Donbase, daugybė žmonių neteko turto, namų, buvo priversti gyvento toli nuo gimtinės“, – mitinge sakė ministrė pirmininkė.

Pasak jos, Rusija jau nebebando maskuoti brutalios agresijos ir tikslo „ugnimi išdeginti Ukrainą iš pasaulio žemėlapio ir pasaulio istorijos“.

Premjerės teigimu, karas pakeitė ir Lietuvos žmones, kuriuos suvienijo tikslas padėti Ukrainai.

„Mes visi išvydome pilietišką, drąsią ir solidarią Lietuvą“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Dėkojo Lietuvai už paramą

Ukrainos ambasadorius Petro Bešta susirinkusiesiems sakė, kad su lietuvių tauta ukrainiečius vienija bendros europinės vertybės, jis dėkojo Lietuvos žmonėms, politikams, savanoriams už paramą.

„Kartu mes nugalėsime ir išlaisvinsime visą Ukrainą ir padarysime taip, kad Rusijos tankai Europoje tebūtų pamušti eksponatai, kuriuos matome šioje aikštėje“, – teigė diplomatas, turėdamas omenyje Katedros aikštėje eksponuojama ukrainiečių sunaikintą rusų tanką T-72B.

Mitinge taip pat pasisakė kiti Lietuvos politikai bei visuomenininkai.

Daugiau nei 20 šalių ambasadoriai užlipę ant scenos kiekvienas savo valstybine kalba pasakė „Slava Ukraini“.

JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robertas Gilkristas) žadėjo, kad Vašingtonas tęs paramą Ukrainai, gyrė lietuvius už „svarbią ir nuoširdžią“ paramą.

Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brianas Olley (Brajanas Olėjus) tvirtino, kad Rusija pralaimi karą, tačiau jis vis tiek išlieka „siaubinga jų (ukrainiečių – BNS) istorijos akimirka.

„Ukrainos žmonės lieka mūsų širdyse ir mintyse“, – sakė diplomatas.

Metinės grąžina prisiminimus

Mitinge dalyvaujantis 28 metų programuotojas Domantas Žitkevičius sako, kad nors gali atrodyti, kad karas Ukrainoje nėra tiesiogiai lietuvius liečiantis klausimas, bet svarbu prisiminti, jog tai gali pasikeisti.

„Karas privertė permąstyti asmeninį ryšį su Rusija, nors jis ir buvo menkas. (…) Palietė karas ne tik stresu, nemiga, bet ir asmeniškai“, – pridūrė jis.

Į renginį atėjo ir dalis Lietuvoje prieglobstį radusių karo pabėgėlių.

22-erių teisės studentė Viktorija, atvykusi iš Chersono, sakė, jog invazijos metinių minėjimas grąžina prisiminimus.

„Prieš metus ta diena prasidėjo nuo pranešimo 5 valandą ryto – kelkitės, karas prasidėjo“, – teigė ji.

Dalis studentės šeimos – brolis, tėtis – taip pat draugai liko Ukrainoje, įskaitant okupuotas Rusijos teritorijas.

„Bet mes turime vilties, kad laimėsime kaip įmanoma greičiau ir visos mūsų teritorijos bus išlaisvintos“, – kalbėjo Viktorija.

„Aš labai vertinu Lietuvos paramą ukrainai – ginklus, humanitarinę pagalbą, bet, žinoma, aš noriu grįžti namo, nes tai mano tėvynė, aš ilgiuosi ukrainiečių kalbos, visų žmonių, nes mes esame tauta“, – pridūrė ji.

Po mitingo Katedros aikštėje jo dalyviai rengia eiseną iki Nepriklausomybės aikštės prie Seimo, kur vyks koncertas, skirtas rinkti paramai akcijai „Radarom“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte