Vilniaus arkivyskupas susitarė dėl reguliarių dvasininkų apsilankymų pas migrantus

ŠaltinisBNS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu ir aptarė galimybes neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietose lankytis dvasininkams ir sielovadininkams.

Kaip ketvirtadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija, susitikimo metu sutarta, kad bus parengtos migrantų stovyklose esančių krikščionių sąrašai, kad migrantai galėtų reguliariai susitikti su sielovadininkais.

„Perkėlus migrantus į specializuotus apgyvendinimo centrus, bus sudarytos sąlygos ir sielovadai. Dvasinė pagalba nemažiau svarbi nei materiali, dėl to reguliarūs susitikimai su sielovadininkais padės migrantų psichologinei ir emocinei būsenai“, – pranešime teikia ministrė A. Bilotaitė.

„Brolybė, žmogiškumas ir krikščioniška pareiga kviečia mus atsiliepti į žmonių, atsidūrusių varge ir bėdoje, poreikius. Katalikų Bažnyčia Lietuvoje per Carito tarnystę migrantais ir pabėgėliais rūpinasi jau ne vienerius metus. Kviečiu Lietuvos žmones jungtis prie įvairių savanorysčių, kurios pagelbėja išsaugoti ar užtikrinti žmogaus orumą“, – kalbėjo arkivyskupas G. Grušas.

Rugsėjo pradžioje arkivyskupas G. Grušas lankėsi Varėnos rajone įrengtoje neteisėtų migrantų stovykloje, kurioje susitiko su tikinčiaisiais.

Į Lietuvą nuo metų pradžios atvyko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų. Dauguma jų, 2,8 tūkst., yra iš Irako.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis