Vengrijos premjeras V. Orbanas: Vakarų šalys nesugeba arba nenori saugoti savo sienų

ŠaltinisABOUT HUNGARY

Trečiadienį po derybų su Čekijos premjeru Andrejumi Babišu Viktoras Orbanas pareiškė, kad, milijonams žmonių išvykus iš Afganistano, nepavyks išvengti naujos masinės migrantų bangos. Premjeras sakė, kad daugelis jų pasirinks maršrutą per Balkanus ir Vengriją, ir pridūrė, kad Vengrija ir toliau saugos savo sienas.

Pasak MTI, premjeras sakė, kad Vakarų šalys nesugeba arba nenori saugoti savo sienų ir įsileidžia migrantus be jokios kontrolės. Tačiau vėliau jos skundžiasi, kad visi migrantai lieka jų teritorijoje, ir ragina juos paskirstyti. Tačiau tai klaidingas požiūris. „Visos šalys turėtų ginti savo sienas, o jei negali to padaryti, turėtų prašyti pagalbos“, – sakė jis.

Vengrijos Ministras Pirmininkas V. Orbanas pakartojo, kad Vengrija nepritaria privalomoms migrantų kvotoms, ir pasidžiaugė, kad Čekija pritaria jo pozicijai. Premjeras A. Babišas sakė, kad Čekija yra skolinga Vengrijai, jog šiandien šalyje nėra nelegalių migrantų. „2015 m. Vengrija buvo vienintelė ES valstybė narė, kuri saugojo bloko Šengeno sienas. Dėl tvoros, kurią Vengrija tada pastatė prie savo sienos, Čekijai šiandien nereikia kovoti su nelegalios migracijos problema“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie Čekijos ir Vengrijos ekonominį bendradarbiavimą, premjeras V. Orbanas pažymėjo, kad jis pasiekė rekordinį lygį. Šiais metais dvišalės prekybos apimtys išaugo 26 procentais, Vengrija šiuo metu turi 330 Čekijos įmonių kaip užsienio investuotojų, kuriose dirba keli tūkstančiai žmonių, sakė jis, ir pridūrė, kad Vengrija planuoja plėsti bendradarbiavimą telekomunikacijų, žemės ūkio, energetikos ir gynybos srityse. Vengrija yra pasirengusi ateityje glaudžiai ir draugiškai bendradarbiauti su A. Babišo vyriausybe, remdamasi abipuse pagarba, sakė premjeras V. Orbanas.

Premjeras V. Orbanas taip pat pabrėžė, kad dujų pirkimo sutartis, kurią Vengrija šią savaitę pasirašė su Rusija, yra Vengrijos suvereniteto reikalas, ir Ukraina su ja neturi nieko bendra. Vengrija yra suvereni valstybė ir pirks dujas iš bet kurios šalies, kurią pasirinks. „Tik mes patys sprendžiame, kokiu keliu tieksime šią energiją į Vengriją“, – sakė jis ir pridūrė, kad renkantis maršrutą vienintelis kriterijus yra tas, kuris užtikrintų didžiausią saugumą. „Mes norime, kad ukrainiečiai susitvarkytų su savo problemomis ir mūsų į tai neįtrauktų“, – sakė premjeras V. Orbanas.

„Mums, vidurio europiečiams, lemta sėkmė, ir mes klestėsime, jei mums bus leista. Mes neprašome papildomos pagalbos, bet sąžiningo elgesio“, – sakė jis. Tačiau, pasak jo, nesąžininga, kad aštuonios valstybės narės dar negavo galimybės pasinaudoti popandeminiu atsigavimo fondu, kurį ES nusprendė skirti kiekvienai šaliai, sakė premjeras V. Orbanas. „Tai ne pinigų, o vienodų konkurencijos sąlygų nebuvimo klausimas“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis