Vėl įsiplieskė susirėmimai tarp Armėnijos ir Azerbaidžano

ŠaltinisBNS

Mažiausiai trys Armėnijos kariai žuvo per susirėmimus, įsiplieskusius anksti trečiadienį prie sienos su Azerbaidžanu šiaurės rytinio ruožo, pranešė armėnų Gynybos ministerija.

„8 val. 30 min. (vietos ir 7 val. 30 min. Lietuvos laiku) duomenimis, per kovinius veiksmus, prasidėjusius po Azerbaidžano ginkluotųjų pajėgų atakos, Armėnijos pusėje yra trys žuvusieji, dar du kariai buvo sužeisti“, – sakoma ministerijos pranešime.

Nurodoma, kad susirėmimai tame regione, prasidėję apie 3 val. 40 min. (2 val. 40 min.), tęsiasi.

Armėnijos žmogaus teisių ombudsmenas Armanas Tatojanas anksčiau nurodė, kad azerbaidžaniečiai apšaudė kelias Armėnijos pasienio gyvenvietes.

„Ombudsmeno biuras gavo pranešimų iš Verin Šoržos ir Kuto gyvenviečių Geharkuniko rajone, kad Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos pradėjo intensyvų apšaudymą. Pranešimuose pažymima, kad Azerbaidžano kariai taikliai apšaudo gyvenvietes“, – per „Facebook“ parašė pareigūnas.

A. Tatojanas pridūrė, kad išsiuntė pranešimų tarptautinėms organizacijoms, ragindamas jas „imtis ryžtingų veiksmų, kad būtų nutrauktas Armėnijos gyvenviečių apšaudymas“.

Baku savo ruožtu pranešė, kad du Azerbaidžano kariai buvo sužeisti per Armėnijos pajėgų apšaudymą Kelbečero rajone.

Azerbaidžano gynybos ministerijos duomenimis, Armėnijos pajėgos maždaug nuo 0 val. 50 min. (antradienio 23 val. 50 min. Lietuvos laiku) iš kelių vietų Vardeniso rajone intensyviai apšaudė azerbaidžaniečių pozicijas Kelbečero rajone. Ministerija nurodė, kad šaudyta iš šaulių ginklų ir raketinių granatsvaidžių.

Pernai rudenį šešias savaites vykęs Armėnijos ir Azerbaidžano karas dėl ginčijamo Kalnų Karabacho regiono nusinešė maždaug 6,5 tūkst. gyvybių ir baigėsi paliaubų susitarimu, kuriam tarpininkavo Rusija. Pagal susitarimą Jerevanas atidavė dalį teritorijų, kurias jis kontroliavo pastaraisiais dešimtmečiais.

Įtampa tarp Baku ir Jerevano vėl išaugo gegužę, kai Armėnija apkaltino Azerbaidžano kariškius kirtus jos pietinę sieną „apsiausti“ ežero, kuriuo dalijasi abi šalys.

Ir Baku, ir Jerevanas kartais praneša apie susišaudymus prie sienos.

Kalnų Karabachas, kuriame gyventojų daugumą sudaro armėnai, tarptautinės bendruomenės yra pripažįstamas Azerbaidžano dalimi.

Armėnų separatistai Kalnų Karabache atsiskyrė nuo Azerbaidžano žlugus Sovietų Sąjungai, o kilęs konfliktas nusinešė apie 30 tūkst. gyvybių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis