Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“ – Lenkijos katalikų vyskupų vadovas

ŠaltinisCNA

Lenkijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas pareiškė, kad Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“.

Arkivyskupas Stanisławas Gądeckis (Stanislavas Gadeckis) šią pastabą išsakė interviu Lenkijos katalikiškai naujienų agentūrai KAI po gegužės 17-20 d. vizito Ukrainoje.

72 metų arkivyskupo buvo klausiama apie jo susitikimus drauge su Vatikano sekretoriumi ryšiams su valstybėmis arkivyskupu Paulu Richardu Gallagheriu (Polu Ričardu Galageriu) Ukrainos sostinėje Kijeve.

Pokalbininkas pažymėjo, kad popiežius Pranciškus gavo „specialų memorandumą“ apie Vatikano „dabartinę Rytų politiką“. Spėjama, kad S. Gądeckis šį dokumentą popiežiui įteikė per kovo 28 d. privačią audienciją.

S. Gądeckis sakė: „Mano nuomone, Vatikano požiūris į Rusiją turėtų pasikeisti į brandesnį, nes ankstesnis ir dabartinis požiūris atrodo labai naivus ir utopinis.“

Jis teigė: „Žinoma, tikslas užmegzti ryšius ir dialogą yra kilnus, jis remiasi tuo, kad Rusija yra didelė ir nusipelno pagarbos. Tačiau iš Vatikano pusės šį procesą lydi nepakankamai rimti apmąstymai“.

Be kita ko, jis pridūrė: „Rusijai Vatikanas yra svarbus subjektas, tačiau kartu jis gali būti ir žeminamas, kaip tai ne sykį parodė ir pats V. Putinas, tyčia keliomis valandomis vėluodamas į numatytą susitikimą su popiežiumi.“

S. Gądeckis turėjo omenyje Rusijos prezidento ir popiežiaus susitikimus Vatikane 2013, 2015 ir 2019 m. Pranešama, kad 2013 m. V. Putinas į popiežiaus audienciją vėlavo 50 minučių, 2015 m. – 70 minučių, o 2019 m. – beveik valandą.

Arkivyskupas pridūrė: „Šventasis Sostas turėtų suprasti, kad santykiuose su Rusija turėtų būti, švelniai tariant, atsargesnis, nes iš Vidurio ir Rytų Europos šalių patirties atrodo, kad melas yra antroji Rusijos diplomatijos prigimtis.“

Poznanės (vakarų vidurio Lenkija) arkivyskupas išsakė mintį, kad Vatikano diplomatija istoriškai „nuvertino“ Vidurio ir Rytų Europos šalis.

S. Gądeckis pripažino, kad Šventasis Sostas yra įsipareigojęs laikytis neutralumo tarptautiniuose reikaluose.

„Vatikano diplomatija – žinodama, kad krikščionys dažnai kovoja abiejose pusėse – nenurodo vieno agresoriaus, bet stengiasi daryti viską, kad diplomatinėmis pastangomis būtų pasiektas taikus sprendimas“, – sakė jis.

Savo mintį užbaigė sakydamas: „Tačiau šiandien, karo situacijoje, kaip pabrėžia Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios vadovas arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas, svarbiausia, kad Šventasis Sostas visais lygmenimis remtų Ukrainą ir nesivadovautų utopinėmis idėjomis, perimtomis iš išlaisvinimo teologijos.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

 1. Taika – utopinė idėja

  Šventumas – utopinė idėja

  Žmogus žmogui – brolis (krikščioniui faktas, kuris nebūtinai reiškia asmenų draugystę kaip Kaino-Abelio atveju, kitiems – naivi utopinė idėja)

  Nuodėmių atleidimas (krikščioniui faktas, kitiems – utopinė idėja)

  Nugalėti blogą gerumu – utopinė idėja

  Kur tik pažvelgsi „sveiko proto“ akimis – Bažnyčios mokyme vien utopinės idėjos.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte