REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikano investicijos negalės prieštarauti Bažnyčios mokymui

ŠaltinisCNA

Antradienį paskelbtose Vatikano gairėse teigiama, kad Šventojo Sosto finansinės investicijos negali prieštarauti Bažnyčios mokymui.

Šiose gairėse numatyta, kad Vatikano investicijos turi „atitikti Katalikų Bažnyčios mokymą, o finansinės investicijos, prieštaraujančios pagrindiniams jos principams, tokiems kaip gyvybės šventumas, žmogaus orumas ar bendrasis gėris, turi būti konkrečiai išskiriamos”.

Gairėse taip pat sakoma, kad Šventojo Sosto ir su juo susijusių subjektų investicijomis turėtų būti siekiama prisidėti prie teisingesnio ir tvaresnio pasaulio kūrimo bei gauti pakankamai tvarią grąžą.

Ši politika, kuria tęsiama popiežiaus Pranciškaus pradėta Vatikano finansų reforma, įsigalioja rugsėjo 1 d.

Investicijos bus vykdomos per Apaštalų Sosto nuosavybės administraciją (APSA), o jas prižiūrės kardinolo Kevino Farrello (Kevino Farelo) vadovaujamas keturių finansų specialistų etikos komitetas.

Kur nebus galima investuoti?

Pagal šią politiką Vatikanas ir su juo susiję subjektai negali investuoti į produktus ir technologijas, susijusias su „pornografija ir prostitucija; azartiniais lošimais; ginklų ir gynybos pramone; abortus remiančiais sveikatos centrais; laboratorijomis ar farmacijos įmonėmis, gaminančiomis kontraceptines priemones ir (arba) dirbančiomis su embrioninėmis kamieninėmis ląstelėmis”.

Tarp pramonės šakų, į kurias, kaip teigiama gairėse, reikėtų vengti investuoti, tačiau kurios nėra draudžiamos, yra naftos ir kalnakasybos, branduolinės energijos ir alkoholinių gėrimų pramonė.

Vatikano subjektams bus nustatytas vienerių metų lengvatinis laikotarpis, per kurį jie galės atsisakyti esamų investicijų, neatitinkančių naujosios politikos.

„Ryto tabletė”

2021 m. balandį Italijos žurnalistai apkaltino Vatikano iždą investavus 20 mln. eurų į kelias farmacijos bendroves, dalyvaujančias gaminant „ryto tabletę”. Per kanalą Rai 3 transliuojamoje laidoje „Ataskaita” buvo paimtas interviu iš buvusio Vatikano generalinio auditoriaus Libero Milone (Libero Milonės), kuris teigė, kad jo tarnyba įspėjo Vatikano vadovus apie „rizikingą” investicijų pobūdį.

Gairėse teigiama, kad investicijos turėtų būti vertinamos siekiant užtikrinti, kad jos atitiktų Katalikų Bažnyčios socialinės doktrinos principus dėl žmogaus orumo, bendrojo gėrio – įskaitant visuotinę gėrybių paskirtį – subsidiarumo ir solidarumo.

Jose taip pat neleidžiamos investicijos, skirtos spekuliaciniams tikslams arba spekuliacinei strategijai, „išskyrus atvejus, kai tai būtina investicinių sandorių veiksmingumui užtikrinti arba rizikai apdrausti”.

„Sprendimas investuoti vienoje, o ne kitoje vietoje… visada yra moralinis ir kultūrinis pasirinkimas”, – teigiama gairėse.

Investicijas tvirtins priežiūros komitetas, kuris buvo sudarytas praėjusį mėnesį po beveik dvejus metus trukusio darbo.

Birželio 7 d. 74 m. kardinolas Kevinas Farrellas buvo paskirtas naujojo priežiūros komiteto – institucijos, įsteigtos pagal naująją Vatikano konstituciją Praedicate evangelium – pirmininku.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte