Vatikanas: drastiškai sumažintos išlaidos

ŠaltinisVATICAN NEWS

2021 m. Vatikano biudžete numatytos išlaidos yra mažiausios per naujausių laikų Šventojo Sosto istoriją, tačiau visi taupymai buvo suplanuoti taip, kad nebūtų apibota Šventojo Tėvo misija ir nenukentėtų darbuotojai, nebūtų mažinami nei atlyginimai, nei darbo vietų skaičius, duodamas interviu portalui „Vatican News“ pasakė tėvas Juanas Antonio Guerrero Alvesas, Ekonomikos sekretoriato prefektas.

Prefektas paaiškino, kad šiuo labai sunkiu metu apie pusę biudžeto sudaro personalo išlaidos. Darbo vietų ir darbo užmokesčio apsauga yra prioritetas. Prefektas nurodė, kad buvo drastiškai sumažintos išlaidos konsultacijoms (1,5 mln. eurų), atsisakyta vyskupų vizitų Ad limina, plenarinių asamblėjų, konferencijų, kongresų ir panašių renginių (sutaupyta 1,3 mln.). Radikaliai apribotos kelionės (3 mln.), sustabdyta planuotas baldų pirkimas (0,9 mln.), sustabdyti remonto ir restauravimo darbai, išskyrus neatidėliotinus (4,8 mln. eurų).

Vatikanas nėra įmonė, kuri gauna pelno, nėra nevyriausybinė organizacija

Reikia atsiminti, pabrėžė tėvas J. A. Guerrero, kad Vatikanas nėra įmonė, kuri gauna pelno, nėra nevyriausybinė organizacija. Vatikanas yra valstybė, tačiau neturi savo visuomenės, taigi ir mokesčių sistemos. Vatikanas gauna pajamų iš kai kurių teikiamų paslaugų, iš nekilnojamojo turto ir investicijų, taip pat iš aukotojų. Tėvas J. A. Guerrero padėkojo už tikinčiųjų dosnumą dabartiniais sunkiais metais. Nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų, jie prisideda, nes tiki Bažnyčios misija ir nori paremti Šventąjį Tėvą.

Visas interviu su ekonomikos prefektu angliškai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis