REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikanas: COVID-19 sukelia „paralelinę pandemiją“ tarp vaikų

ŠaltinisCRUX

„Tarp labiausiai pažeidžiamų COVID-19 pandemijos aukų yra vaikai ir paaugliai, kurių kančios ir nelaimės yra savotiška paralelinė pandemija, į kurią būtina reaguoti“, – teigiama dviejuose naujuose Vatikano dokumentuose.

Pirmasis dokumentas, kurį kartu parengė Tarnavimo integraliai žmogaus pažangai dikasterija ir Vatikano COVID-19 komisija, yra penkių puslapių santrauka, kurioje aprašoma situacija, su kuria susiduria nepilnamečiai visame pasaulyje, ir kaip vyriausybės, bendruomenės ir Bažnyčia gali į ją reaguoti.

Antrasis dokumentas, kurį parengė Popiežiškoji gyvybės akademija, yra šešių puslapių pranešimas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama pandemijos poveikiui vaikų švietimui ir kitiems svarbiausiems poreikiams, kuriuos dažnai užtikrina mokyklų ir parapijų programos. Tame dokumente pateiktas skubus ir aiškus raginimas vėl atidaryti mokyklas ir apsaugoti bei palaikyti šeimos santykius. Abu dokumentai buvo pristatyti per spaudos konferenciją akademijos būstinėje gruodžio 22 d.

Santraukoje „Vaikai ir COVID-19: labiausiai pažeidžiamos pandemijos aukos“ pabrėžiama keletas baisių statistinių duomenų apie didėjantį skurdo, maisto trūkumo, smurto ir išnaudojimo, taip pat nesėkmių švietimo srityje skaičių visame pasaulyje. Ypač didelį susirūpinimą kelia milijonai vaikų, kurie dėl pandemijos liko be tėvų ir globėjų.

dokumente pateiktas skubus ir aiškus raginimas vėl atidaryti mokyklas ir apsaugoti bei palaikyti šeimos santykius.

„Vyriausybės, pilietinės visuomenės organizacijos ir Bažnyčia turi suvienyti jėgas, kad palengvintų didėjančias labiausiai pažeidžiamų vaikų kančias“, – sakoma pranešime, kuriame pabrėžiama, kad atsakas turi būti „holistinis“ ir apimti „visą vaikų poreikių spektrą“ pandemijos metu ir po jos.

Vatikanas ragino vyriausybes imtis veiksmų: teisingai paskirstyti COVID-19 vakcinas; stiprinti sistemas, skatinančias šeimose teikiamą vaikų priežiūrą; didinti biudžeto išlaidas vaikų apsaugai, psichosocialinei paramai ir pozityvios tėvystės mokymams; padėti traumų ištiktiems vaikams, kai vėl atidaromos mokyklos.

Jis taip pat paprašė vyskupijų ir parapijų dėti daugiau pastangų, kad jos būtų pasirengusios greitai įsikišti, kai tik šeimas paveikia COVID-19 pandemija, visų pirma, iš anksto žinant, kurioms šeimoms gresia didžiausias pavojus ir kurioms jų labiausiai reikia.

Vyriausybės, pilietinės visuomenės organizacijos ir Bažnyčia turi suvienyti jėgas, kad palengvintų didėjančias labiausiai pažeidžiamų vaikų kančias.

„Bažnyčia turi toliau užtikrinti šeimyninę vaikų, likusių be tėvų, globą ir padvigubinti pastangas surasti jiems šeimas“, – sakoma pranešime. Parapijos gali padėti spręsti didėjančio smurto prieš vaikus problemą kurdamos saugias erdves, tarpusavio paramos grupes ir programas, skirtas padėti tėvams ir nepilnamečiams, kuriems to reikia.

Gyvybės akademijos šešių puslapių dokumente daugiausia dėmesio skiriama pranešimui „Pandemija ir iššūkiai švietimui: vaikų ir paauglių, susiduriančių su COVID-19, problemos“. Tai trečiasis popiežiškosios akademijos paskelbtas dokumentas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama tiems, kuriuos pandemija paveikė labiausiai ir kuriems reikia didesnės priežiūros bei apsaugos, pavyzdžiui, pagyvenusiems, neįgaliesiems ir marginalizuotiems žmonėms.

Bažnyčia turi toliau užtikrinti šeimyninę vaikų, likusių be tėvų, globą ir padvigubinti pastangas surasti jiems šeimas.

Jame teigiama, kad per pasaulinę krizę nepilnamečiai patyrė „lygiagrečią pandemiją“, ir „net jei jos padariniai nėra iš karto akivaizdūs, visame pasaulyje psichosocialinis stresas, kurį vaikai patiria dėl pandemijos, sukėlė kančias ir ligas, kurių pasekmės labai skiriasi priklausomai nuo amžiaus ir socialinių bei aplinkos sąlygų“, – sakoma dokumente.

Komitetas teigė, kad mokyklos turi būti vėl atidarytos, nes jų uždarymas ir nuotolinis mokymas turėtų būti tik kraštutinė priemonė. Šeimoms reikia skirti dėmesio, nes gali padidėti smurto šeimoje ir tėvų patiriamo streso ar apribojimų, dėl kurių vaikai gali likti izoliuoti ar be reikiamos paramos, rizika.

Tegul vaikai pažįsta Jėzų, sielų ir kūnų gydytoją, tegul eina pas jį su savo klausimais, atsparumu ir savo tikėjimo kelione…

Pandemija taip pat sukėlė stresą kai kurioms parapijoms ir bažnytinėms organizacijoms, kurios sustabdė savo įprastą švietimo veiklą. Reikia „pareigingai ir skubiai permąstyti jaunosios kartos pastoracinę priežiūrą“ ir tai, kaip pandemija suteikia galimybę augti tikėjime.

„Tegul vaikai pažįsta Jėzų, sielų ir kūnų gydytoją, tegul eina pas jį su savo klausimais, atsparumu ir savo tikėjimo kelione“, – tęsiama pranešime. „Pandemija visiems priminė būtinybę susidurti su autentiškais ir nuoširdžiais jaunų žmonių klausimais, kurie yra jų atsakas į staigų ir kolektyvinį blogį. Atsakymų į šiuos klausimus ieškojimas, kaip įvesdinimo į tikėjimą dalis, yra galimybė, kurios nevalia praleisti.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte