REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

„Valstiečiai” nesitraukia: kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl V. Landsbergio statuso

ŠaltinisBNS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnė Aušrinė Norkienė teigia, kad dar pavasarį pradėtas rengti kreipimasis į Konstitucinį Teismą (KT), dėl valstybės vadovo statuso suteikimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo vadovui Vytautui Landsbergiui, bus paruoštas dar rugsėjo mėnesį. Anot jos, artimiausiu metu ketinama rinkti Seimo narių parašus.

„Tekstas yra ruošiamas ir manau, kad per rugsėjį jau turėtume tikrai parengti“, – teigė A. Norkienė.

Opozicinės partijos rinks parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų, ar Seimo sprendimas suteikti valstybės vadovo statusą Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui profesoriui Vytautui Landsbergiui neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Neatmetama galimybė, kad jei po kitų Seimo rinkimų tektų formuoti valdančiąją daugumą, statuso klausimas V. Landsbergiui galėtų būti atšauktas parlamente. Nes istorija perrašyta, ir tai konservatoriai daro sąmoningai.

Neatmetama galimybė, kad jei po kitų Seimo rinkimų tektų formuoti valdančiąją daugumą, statuso klausimas V. Landsbergiui galėtų būti atšauktas parlamente

LVŽS frakcijos narių nuomone, V. Landsbergis nebuvo tuo metu tikras vadovas, nes vadovo funkcijos buvo išdalintos į tris dalis: Aukščiausios tarybos pirmininkui, Aukščiausios tarybos Prezidiumui ir pačiai Aukščiausiai Tarybai. Jei lyginsime šių valdžių apimtis, tai didžioji dalis atiteko AT Prezidiumui, paskui – Aukščiausiajai Tarybai, o mažiausia dalis – AT pirmininkui. Tad, tuo metu vieno šalies vadovo nebuvo – buvo kolektyvas.

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui V. Landsbergiui pavasario sesijos pabaigoje suteiktas valstybės vadovo statusas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte