Ukrainoje – rekordinis santuokų skaičius

ŠaltinisCNE NEWS

Pranešama, kad pirmąjį 2022 m. pusmetį Ukrainoje susituokė rekordinis skaičius žmonių. Iš viso 103 903 ukrainiečių poros nusprendė susituokti. Kaip teigiama, tai 21 proc. daugiau nei per tą patį 2021 m. laikotarpį.

Įsidėmėtina tai, kad daugiausia santuokų buvo įforminta karo fronto regionuose. Apie tai praneša „Slovoproslovo”. Dniepropetrovsko srityje per 6 mėnesius susituokė 13 025 poros.

Tik vienoje srityje, Černivcių, santuokų skaičius sumažėjo. Nuo šių metų pradžios, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2021 m., susituokė 11 proc. mažiau porų.

Skyrybos

Tuo pat metu 2022 m. pirmąjį pusmetį skyrybų skaičius sumažėjo 42 proc. Apie tai praneša „Open Data”. Įdomu tai, kad Dniepropetrovsko regione, kuriame buvo sudaryta daugiausia santuokų, taip pat yra didžiausias ištuokų skaičius, t. y. 943.

Tačiau teisininkė Olga Ševčenko pažymi, kad ištuokų skaičius, kuris remiasi civilinės metrikacijos biuro duomenimis, nevisiškai atspindi tikrąjį ištuokų skaičių, rašo „Gordonua”. Ji sako, kad metrikacijos biuras registruoja tik tuos asmenis, kurių sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų ir turi abipusį norą skirtis. Jei yra vaikų arba vienas iš sutuoktinių nenori skirtis, byla keliauja į teismą.

Karas gali būti labai tikėtinas tokio didelio skyrybų skaičiaus paaiškinimas, sako Olga Ševčenko „Open data”. Ji mano, kad svarbios priežastys yra partnerių elgesys karo metu ir šeimų išskyrimas. Moterys ir vaikai kartais priversti evakuotis, o vyrai lieka Ukrainoje.

„Kartais sutuoktiniams gyvenant skirtingose šalyse ir bendraujant tik skaitmeniniu būdu gali kilti nesusipratimų, konfliktinių situacijų, dėl to prarandamas pasitikėjimas ir meilės jausmai”, – sako ji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte