Turkija dėl grėsmės nacionaliniam saugumui uždraudė atvykti ispanų pastoriui

Ispanų evangelikų pastorius Carlosas Madrigalas (Karlosas Madrigalas) 36 metus pamokslavo Turkijos bažnyčiose, o dabar jis vadinamas keliančiu grėsmę šalies tvarkai ir jam nebeleidžiama atvykti į Turkiją.

Madrigalas šiuo metu yra savo tėvynėje Ispanijoje. Oficiali Turkijos valdžios institucijų nurodyta draudimo atvykti priežastis – jis kelia grėsmę nacionalinei tvarkai ir saugumui. Tačiau nei jis, nei jo advokatas nemato Turkijos žvalgybos dokumentų rinkinio, kuriame tai teigiama.

„Tokioje pačioje situacijoje yra dar 80 brolių ir seserų, draudimas turi įtakos daugeliui kitų, nes šeimos nariai paprastai lydi išsiunčiamus asmenis. Tai neslepiamas būdas išvyti misionierius iš šalies“, – pranešė Madrigalas.

Turkija oficialiai yra pasaulietinė valstybė, tačiau šalyje veikia sunitų islamo religijų ministerija, o mažumos neturi jokios įtakos, sakė Madrigalas. „Teismų praktikoje yra pasaulietiškumo samprata, tačiau praktiškai religijos dalykas mokyklose yra privalomas. Į šalies sąmonės „islamizaciją“ buvo investuota daug lėšų“, – pabrėžia jis.

Pasak Madrigalo, turkai evangelikus sieja su JAV kraštutiniais dešiniaisiais, o tai, kad pastorius save vadina protestantu, nepadėjo, nes Turkijoje protestantai suvokiami kaip prieštaraujantys vyriausybei.

Ispanijos pastorius ir jo žmona planuoja apskųsti draudimą atvykti į šalį Europos Žmogaus Teisių Teismui, jei procesas Turkijos teismuose bus nesėkmingas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte