REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Tūkstančiai žmonių Kaune šventė Šeimų bendrystės dieną

Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 4 d., kol specialios riaušių malšinimo pajėgos skynė kelią Laisvės alėja žygiuojantiems „Kaunas Pride” dalyviams, Kauno miesto Dainavos „Draugystės“ parkas alsavo šeimų bendryste. Čia mamos ir tėčiai su vaikais, seneliai ir močiutės, vedini žvitrių anūkų, rinkosi į Šeimų bendrystės šventę, kurią organizavo Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija drauge su partneriais: Lietuvos tėvų forumu, Kauno miesto savivaldybės šeimos taryba, Sąjunga „Vardan šeimos” ir Šeimų centru „Būkime kartu”.

Žydrūnės Marčiulionienės teigimu, vos prieš porą savaičių NŠTA šeimų stovykloje spontaniškai kilusi idėja sukurti bendrystės erdvę šeimoms, kai Kaune rengiamos „Pride eitynės” kėlė daug aistrų ir priešpriešos, pranoko renginio organizatorių lūkesčius – šventėje apsilankė apie 3000 dalyvių. „Tikrai nesitikėjome tokio susidomėjimo, nes tą dieną Kaune buvo numatyti net keli rimti renginiai šeimoms. Planavome, kad geriausiu atveju sulauksime apie 300 dalyvių, taigi, likome maloniai nustebinti. Tai rodo, kad šiuo sumaišties metu išties svarbu telktis, skleisti ramybę ir šviesą.”- sako NŠTA regionų koordinatorė.

„Visada turime nešti ne susipriešinimą ar panieką, o pozityvumą, kuris ugdomas šeimoje. Mūsų linija – skleisti bendrystės idėjas”, – papildo viena iš organizatorių, NŠTA tarybos narė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentė, Kauno miesto savivaldybės šeimos tarybos bei Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkė Ramunė Jurkuvienė.

Pasak NŠTA pirmininkės Violetos Vasiliauskienės, Šeimų bendrystės diena – tai galimybė švęsti šeimą ir priminti jos svarbą visuomenei ir valdžios žmonėms. Šventei pasirinkta laisva, pikniko forma, kad šeimos galėtų smagiai praleisti laiką ir tuo pačiu taikiai išreikšti savo poziciją dėl prigimtinės šeimos vertės ir jos palaikymo visuomenėje.

Renginyje vyko daug visą šeimą įtraukiančių veiklų: kryžiažodžių turnyras, piešimas, keramika, karoliukų vėrimas, apyrankių gamyba, juvelyrikos darbuočių dirbtuvėlės, piešimas ant kūno, įvairūs šeimas telkiantys žaidimai. Vaikščioti lynu mokė daugiavaikis tėtis, pagarsėjęs viešomis „slackline“ treniruotėmis – kaunietis teisininkas Kęstutis Žižys.

Šeimų bendrystės diena Kaune / Organizatorių nuotr.

„Labai patiko šventė, nes netoli namų, visos veiklos nemokamos. Dalyvavome visa šeima, mums tai buvo puiki galimybė prasiblaškyti, kartu praleisti laiką. Vaikai labai džiaugėsi pripučiamu batutu, piešiniais ant kūno, gautais balionais”  – apie šventę po jos dalinosi trijų vaikų mama Brigita.

„Puiki šventė! Tiek smagių ir įtraukiančių veiklų gamtoje, o svarbiausia- jauki ir draugiška atmosfera- be politikavimų ir nuomonių ringo. Kaip tėtis mielai rinkčiausi tokią šventę savaitgaliui su šeima”, – paantrino apie renginį paklaustas vienas iš trijų viešąją tvarką prižiūrėjusių pareigūnų.

Šventėje dalyvavo net septynios šeimų organizacijos, kurios pristatė šeimoms teikiamas paslaugas: Krizinio nėštumo centras, Natūralaus šeimos planavimo asociacija, Kauno arkivyskupijos šeimos centras, Daugiavaikių šeimų asociacija „MES”, Arkos bendruomenė, Gerosios naujienos centras, Tikėjimas ir Šviesa.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie šventės kūrimo – pinigine auka, profesine patirtimi, mintimis, idėjomis, renginio viešinimu, dalyvavimu. Susitelkimas ir dėmesys į gražius dalykus gali įveikti didelius sunkumus. Ir organizatoriai, ir po renginio kalbintos šeimos mano, kad Šeimų bendrystės diena galėtų tapti gražia tradicija ne tik kauniečiams, bet ir visos Lietuvos šeimoms. Mūsų visų stiprybė gimsta bendrystėje!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte