Tėvų ir šeimų organizacijos: vaikas nėra valstybės nuosavybė

Tėvų ir šeimų organizacijos, pradedant naujus mokslo metus, išplatino pareiškimą. Jame teigiama, kad švietimas yra kertinis akmuo, ant kurio stovi valstybės dabartis, ateitis ir jos visuotinė gerovė. Pandemija pademonstravo akivaizdų valdžios negebėjimą adekvačiai reaguoti į esamą situaciją, o visa eilė padarytų krizinės situacijos valdymo klaidų,  privertė iš naujo pamatyti ir įvertinti šią situaciją.

Toliau organizacijos primena, kad „JTO Vaiko teisių konvencija, LR Civilinis kodeksas ir Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas apibrėžia, kad tėvai neša pagrindinę atsakomybę už vaiko auklėjimą ir vystymąsi. Ši atsakomybė apima ne tik vaikų priežiūrą, jų dvasinį ir moralinį ugdymą, bet ir jų sveikatos priežiūrą. Vaikas netampa valstybės nuosavybe tik dėl to, kad ateina į valstybinę švietimo sistemą. Todėl jokie veiksmai vaikų atžvilgiu, įskaitant ir sveikatos priežiūrą, negali būti atliekami be tėvų sutikimo. Tėvai atlikdami savo, kaip tėvų pareigas turi pirmumo teisę prieš visus kitus asmenis“.

Visuomenininkai ugdymo įstaigų šiuo pandeminiu metu prašo laikytis tokių gairių:

Kontaktinis ugdymo būdas yra vienintelis tikrasis ir prasmingas vaikų žengimo švietimo ir mokslo pažinimo keliu būdas.

Būtina užtikrinti kontaktinį ugdymą visų mokslo metų bėgyje be „galimybių“ pasų – visiems moksleiviams ir aukštųjų mokyklų studentams.

Jokio vaikų iki 18 metų skiepijimo be tėvų ar globėjų rašytinio sutikimo.

Bet kokios testavimo formos privalo būti tik rekomendacinio pobūdžio.

Mokyklose kaukių dėvėjimas turi būti tik rekomendacinio pobūdžio visoms amžiaus grupėms.

Būtinas fizinis mokinių aktyvumas (lauke ar pan.)

Jokios vakcinų reklamos ar agitacijos mokyklose, nes tai pažeidžia galiojantį Farmacijos įstatymą.

Gerbiant mokytojų apsisprendimą – sudaryti sąlygas jiems dirbti nepasiskiepijus, testuojantis už valstybės lėšas

Natūralus imunitetas ir sveikas gyvenimo būdas yra pagrindinė priemonė, stiprinanti sveikatą ir padedanti apsisaugoti nuo įvairių užkrečiamų ligų.

Valdžia privalo nustoti eskaluoti visuomenės supriešinimą ir dėti visas įmanomas pastangas atstatyti pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis.

„Tik bendras visos visuomenės susitelkimas, bendras tarimasis ir geriausių sprendimų radimas, tenkinantis pirmiausia vaikų, tėvų ir pedagogų bendruomenės interesą – yra vienintelis galimas ir teisingas kelias iš šios nelengvos situacijos“, – sakoma pareiškimo pabaigoje.

Pareiškimą pasirašė Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos vadovė Violeta Vasiliauskienė, Laisvos visuomenės instituto vadovė Diana Karvelienė, Sąjungos „Vardan Šeimos“ pirmininkė Edita Morkūnienė, Mokymosi šeimoje asociacijos vadovė Agnė Kundrotienė, Asociacijos „Šviesos kampelis“ vadovė Jolanta Lipkevičienė ir Šeimos instituto vadovė Jolanta Ramonienė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. Dvi dienos mokykloje ir dvi dienas mano 12 sūnui auklėtoja kala į galvą koks gėris yra skiepai, kaip jis privalo saugoti savo klasės draugus, todėl reikia skiepytis, tai visai neskauda ir net galima tėvų nesiklausti, nes jums jau 12! Nesuprantu tokios mokyklos pozicijos. Toks elgesys nepateisinamas. Vaikai bijo, kad juos suskiepys be mūsų žinios, gyvena strese tuo tarpu, kai reikėtų susitelkti į mokslą.
    Liūdna, kad auklėtoja nesupranta ką daro.

  2. Dvi dienos mokykloje ir dvi dienas mano 12 sūnui auklėtoja kala į galvą koks gėris yra skiepai, kaip jis privalo saugoti savo klasės draugus, todėl reikia skiepytis, tai visai neskauda ir net galima tėvų nesiklausti, nes jums jau 12! Nesuprantu tokios mokyklos pozicijos. Toks elgesys nepateisinamas. Vaikai bijo, kad juos suskiepys be mūsų žinios, gyvena strese tuo tarpu, kai reikėtų susitelkti į mokslą.
    Liūdna, kad auklėtoja nesupranta ką daro.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis