Šventosios Šeimos seserų vienuolija mini 90-ies metų sukaktį

Šiandien Šventosios Šeimos seserų vienuolija mini savo 90 – ies metų gimtadienį. Seserys džiaugiasi, kad ši šventė sutampa su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Jos save pristato kaip Pašvęstojo gyvenimo bendruomenę, gyvenančią pagal Šventosios Šeimos dvasingumą. Kasdienybėje seserys stengiasi gyventi savo charizma – paprastumu ir šeimyniškumu. Seserys įsikūrusios Marijampolėje, Kaune, Vilniuje ir Vilkaviškyje.

Šįryt seserijos feisbuko paskyroje seserys dėkojo Viešpačiui už „gražią mažutę Jo pergalę, įvykusią prieš devynias dešimtis metų, kai buvo patvirtinti pirmieji bendruomenės, tuomet dar Katalikių Lietuvaičių Sesučių bendrijos, įstatai“.

Ypatingai seserys dėkoja seserijos Įkūrėjai Elžbietai Bendoravičiūtei (1906–1937), kuri atsiliepė į Viešpaties kvietimą ir drąsiai įsteigė bendruomenę; taip pat Elžbietos misijos, vienuolijos ir mergaičių amatų mokyklos kūrimo darbų, tęsėjoms. Seserys šiandien nori dėkoti už kiekvieną seserį danguje ir žemėje, „už kiekvieną užtarusį malda, lydėjusį geru žodžiu ar parėmusį bendruomenę, ir tuos, kurie šiandien keliauja drauge“. Labiausiai, žinoma, seserys dėkoja Viešpačiui už visus Jo stebuklus ir ištikimą meilę, nes „Jis tikrai yra stebuklų Dievas“.

Įraše pasakojama, kad bendruomenė yra nedidelė – susideda iš trisdešimties seserų, kurios gyvena keliuose Lietuvos miestuose.

Seseris veiklai įkvepia buvęs vienuolijos įkūrėjos Elžbietos paprastumas ir šeimyniškumas. Vienuolės pasakoja, kad įkūrėja mąstė plačiai ir savo gyvenimu parodė, jog svarbiausia klausytis Šventosios Dvasios balso, atsiliepti į Bažnyčios poreikius ir tarnauti ten, kur tavųjų rankų reikia labiausiai.

„Tas trisdešimtukas moterų, susibūrusių Šventos Šeimos seserų vardu, išlikęs per visas istorines negandas ir pamažu keliaujantis toliau, yra mažutė tyli Dievo pergalė, Dievo, kuris neįmanomus dalykus taip labai mėgsta padaryti įmanomus“, – rašoma seserijos puslapyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte