Šveicarai nuo šiol gali pasikeisti lytį be medikų pagalbos

ŠaltinisCNE

Šveicarijoje žmonės gali teisiškai pasikeisti lytį apsilankę civilinės metrikacijos įstaigoje. Tai įmanoma nuo šeštadienio, todėl Šveicarija yra viena iš Europos lyčių saviidentifikavimo judėjimo lyderių.

Kiekvienas, norintis pasikeisti lytį, gali tai padaryti, jei yra tvirtai įsitikinęs, kad yra priešingos lyties. Medicininių pažymų ar medicininių įrodymų, kad norite fiziškai priartėti prie naujos lyties, nereikia.

Keisti galima kelis kartus: jei laikui bėgant persigalvojate, galite pakeisti savo sprendimą. Apie tai pranešė Šveicarijos dienraštis „Neue Zürcher Zeitung.“ Pasak dienraščio, lyties pakeitimas neturės jokios įtakos šeimos teisiniams santykiams. Kiekvienas, kuris yra susituokęs, lieka susituokęs. Tas pats galioja ir tėvystei: moteris, pagimdžiusi vaiką ir vėliau pakeitusi lytį į vyrišką, teisiniu požiūriu išlieka motina.

Keisti galima kelis kartus: jei laikui bėgant persigalvojate, galite pakeisti savo sprendimą.

Prašymas yra mokamas ir kainuoja 75 frankus (apie 72 eurus). Jaunesniems nei 16 metų pareiškėjams reikalingas teisėto atstovo sutikimas. Rusijai priklausančio leidinio „SNA News“ duomenimis, lyties pasirinkimas egzistuoja tik tarp dviejų klasikinių lyčių variantų.

Priėmus naująjį įstatymą, Šveicarija prisijungė prie Airijos, Belgijos, Portugalijos ir Norvegijos kaip viena iš nedaugelio žemyno šalių, kuriose leidžiama teisėtai pakeisti lytį be hormonų terapijos, medicininės diagnozės ar kitų vertinimo ar biurokratinių veiksmų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

10 KOMENTARAI

  1. Pirmą kartą išgirdau terminą „lyčių saviidentifikavimo judėjimo lyderiai“. Skamba labai pozityviai, ar ne? Gal geriau tiktų vadinti „transgenderizmo judėjimo lyderiai“ arba „lyties tapatybės sutrikimo įteisinimo judėjimo lyderiai“? Iš „Laikmečio“ norisi tikėtis įžvalgumo ir sugebėjimo atsispirti tendencijai „sugyventinius“ vadinti „draugais“, „begėdiškas fotosesijas“ – „drąsiomis fotosesijomis“, „susitarimą poroje keistis lytiniais partneriais“ – „atvira pora“ ir pan.

  2. O kodėl dar reikia „apsilankyti civilinės metrikacijos įstaigoje“??? Negi XXI a. negalima tokių dalykų sutvarkyti internetu? Ir dar lyderyste giriasi, och!

  3. Lyties NIEKAIP nepakeisi. Birką nusipjaudamas, moterim niekada netapsi. Papus nusipjaudama, vyru niekada betapsi. D U R N I Ų baizelis, ir tiek.

  4. Tai , kad medikai šioje srityje – bejėgiai. Koreguojant fizinę išvaizdą – pakeisti mąstymą – ne medikų žinioms.Jau kas kuo nori būti – tebūnie. Gal tokie sprendimų įteisinimai – atsiribojimas nuo galimų konfliktų. Juk tik kvailas su kvailiu gali ginčytis.

  5. tai kas nuo to pasikeis? Niekas nieko nenupjaus ir nepridės, o svarbiausia smegenėlių nepakeis niekas. Žiemą vyras, vasarą galės atsikeisti atgal – bus vėl moteris. Negi ir šveicarams pritrūko pinigų?

  6. Dievo bausmė Šveicarijai. Prasidės begalinės rietenos dėl visokiausio turto: nekilnojamojo, akcijų,, indėlių ir t.t. – įsivaizduokite, jeigu banke užfiksuotas indėlis tokio ir tokio vyro vardu, tai ar bankas sutiks, kad dabar indėlio savininkas yra tokia ir tokia moteris? Ir labai greitai šitas popierinis lyties ,,keitimas“ sukurs naują organizuoto nusikalstamumo formą – išnaudoti lyties keitimą kaip teisinį pretekstą įvairiausioms suktybėms ir machinacijoms.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte