Svarbiausi Rugpjūčio 18-osios įvykiai

ŠaltinisBNS

Incidentas pasienyje. Vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, jog 12 baltarusių pareigūnų Šalčininkų rajone su skydais ir riaušėmis malšinti skirta ekipuote prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į Lietuvos teritoriją. Vilnius dėl šio incidento Minskui įteikė notą, paskelbta, jog stiprinama apsauga pasienyje, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Praėjusią parą apgręžta beveik 100 į Lietuvą iš Baltarusijos bandžiusių patekti migrantų, neįleistas nė vienas.

Sassolio vizitas. Lietuvoje apsilankęs Europos Parlamento vadovas Davidas Sassolis pažadėjo paramą stiprinant sienos su Baltarusiją saugumą. Jis taip pat įspėjo, kad Europa turi ruoštis migrantų iš Afganistano bangai, o Europos Komisija turėtų imtis veiksmų šiuos migrantus paskirstyti tolygiai Europos Sąjungos narėms.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 576 nauji COVID-19 atvejai, mirė trys žmonės. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 257. Ligoninėse gydomi 425 COVID-19 pacientai. Pirmąja doze paskiepyta per 8,3 tūkst. žmonių.

* Premjerė Ingrida Šimonytė įspėjo, kad apribojimų dėl koronaviruso išvengti gali nepavykti, jeigu ligoninės ir toliau pildysis. „Net jeigu skiepijimosi tempas bus spartus, bet ligoninės pildysis dar sparčiau, natūralu, kad tie apribojimai bus labai sunkiai išvengiami“, – teigė ji.

* Vyriausybės duomenimis, per dvi savaites naujų koronaviruso atvejų kilimas Lietuvoje sulėtėjo, tačiau ligoninių užimtumas didėja, taip pat auga su COVID-19 susijusių mirčių skaičiai. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtina, kad ligoninės kol kas susitvarko su COVID-19 pacientų srautu, tačiau įtampa jau kyla.

* Popiežius Pranciškus paragino žmones skiepytis nuo COVID-19, taip pademonstruojant artimo meilę.

* Dėl koronaviruso grėsmės antrus metus iš eilės atšauktos „Formulės-1“ lenktynės Japonijoje.

VP ginčas. Apeliacinis teismas paliko galioti žemesnio teismo nutartį, kuria vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „Vilniaus prekyba“ smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius turės atlyginti daugiau kaip 80 mln. eurų žalą. Teismas pripažino, kad jis neteisėtai prašė sustabdyti prekybos centrų „Akropolis“ pardavimo sandorį.

Įtariamieji dėl riaušių. Teisėsauga dar trims asmenims pareiškė įtarimus dėl galimo riaušių organizavimo prie Seimo. Įtariamieji yra sulaikyti, dėl kardomųjų priemonių jiems taikymo bus sprendžiama.

Padėtis Afganistane:

* Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Afganistane yra du iš šios šalies išvykti norintys Lietuvos piliečiai.

* Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Lietuva ieško būdų iš Afganistano išgabenti Lietuvos kariams talkinusius vertėjus, tačiau derybos su kitomis šalimis yra sudėtingos. „Esame kreipęsi praktiškai į visas valstybes, kurios turi skrydžius į Kabulą. Su visais esame kalbėję, na, padėtis yra sudėtinga“, – sakė jis.

* Talibano atstovai per pirmą spaudos konferenciją po valdžios užgrobimo Afganistane pažadėjo nesiekti keršto prieš oponentus šalyje ir teigė, kad naujasis režimas teigiamai skirsis nuo talibų valdžios 1996–2001 metais.

* Europos Sąjunga, JAV bei 18 kitų šalių pareiškė „gilų susirūpinimą“ dėl moterų ir mergaičių padėties Afganistane, o valdžią šalyje užgrobusį Talibaną paragino užtikrinti jų saugumą.

Baltarusijos agentūra. Baltarusijos milicija atliko kratas naujienų agentūros „BelaPan“ žurnalistų namuose. Ši agentūra atvirai nepalaiko opozicijos, bet skelbia kritiškos medžiagos. Kratų šios naujienų agentūros biuruose būta ir anksčiau. Vėliau pranešta, jog nebeveikia agentūros interneto svetainė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis