Svarbiausi Rugpjūčio 17-osios įvykiai

ŠaltinisBNS

Nežinia dėl stadiono. Iš Vilniuje planuojamo Nacionalinio stadiono projekto pasitraukė pagrindinė konkursą laimėjusio konsorciumo partnerė, koncerno „Icor“ įmonė „Axis industries“. Jos vietą užims investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad „Icor“ pasitraukimas nepaveiks sutarties. Tuo metu „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis sako, kad stadiono projekto perėmimas yra galimybė jį išgelbėti.

Migrantų krizė. Lietuvos pareigūnai Baltarusijos pasienyje apgręžė beveik pusšimtį neteisėtų migrantų. Sulaikyti du asmenys, netyčia patekę į Lietuvą neleistinoje vietoje, jie nėra siejami su neteisėtų migrantų srautais.

Alkoholio surogatai. Kaune mirė 16 žmonių, apsinuodijusių alkoholio surogatais, dar du yra reanimacijoje. Manoma, kad gėrimų su itin pavojingu metilo alkoholiu asmenys įsigijo neteisėtuose platinimo taškuose Aleksoto mikrorajone.

Strošiūnų tunelis. Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl tunelio ties Strošiūnais atsiradimo magistralėje Vilnius-Klaipėda, tarp Elektrėnų ir Žiežmarių. Susisiekimo ministras Marius Skuodis anksčiau pabrėžė, jog tunelio projektavimo ir statybos metu jo kaina padidėjo apie 3 mln. eurų ir neatlikus kaštų naudos analizės neaišku, ar buvo verta statyti tokį objektą nedaug gyventojų turinčioje gyvenvietėje.

Situacija Afganistane.

* JAV prezidentas Joe Bidenas gynė savo sprendimą išvesti JAV kariuomenę iš Afganistano. „Tikrosios mūsų strateginės varžovės, Kinija ir Rusija, atiduotų viską, kad JAV ir toliau skirtų milijardų dolerių vertės išteklius ir dėmesį amžinoms pastangoms stabilizuoti Afganistaną“, – teigė jis.

* Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad situacija Afganistane gali sukelti rimtų migracijos problemų Europos Sąjungoje.

* Vokietija sustabdė vystymuisi skirtą paramą Afganistanui. Šalies prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris padėtį Kabulo oro uoste pavadino Vakarų gėda.

* Rusija paskelbė, kad palaikys politinį dialogą Afganistane, į kurį bus įtrauktos visos visuomenės grupės.

* NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad aljansą nustebino greita Talibano pergalė, tačiau dėl situacijos kaltino šalies lyderius: „Afganų politiniai lyderiai nepasipriešino Talibanui, kad pasiektų taikų sprendimą, kurio afganai norėjo“.

* Talibanas paskelbė visuotinę amnestiją vyriausybės pareigūnams ir paragino juos sugrįžti į darbą.

* Jungtinės Tautos paragino valstybes nevykdyti afganų migrantų grąžinimų į Talibano perimtą šalį net ir tais atvejais, kai atsisakyta suteikti jiems prieglobstį.

Griežtas karantinas. Naujojoje Zelandijoje, aptikus vietinio užsikrėtimo COVID-19 atvejį, skelbiamas trijų dienų karantinas. Įtariama, kad aptikta koronaviruso delta atmaina.

Kaltinimai Dylanui. Muzikantui, Nobelio premijos laureatui Bobui Dylanui pareikšti kaltinimai seksualine prievarta. Ieškinį Niujorko teismui pateikusi moteris tvirtina, kad B. Dylanas ją seksualiai išnaudojo 1965 metais, kuomet jai buvo vos 12 metų. 

Gaisrai Prancūzijoje. Tūkstančiai žmonių buvo evakuoti dėl atvirų teritorijų turistiniame Sen-Tropezo mieste pietų Prancūzijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis