Svarbiausi liepos 15 – osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Migrantų krizė: 

* Pasieniečiai per parą sulaikė dar 57 neteisėtus migrantus, kirtusius Baltarusijos ir Lietuvos sieną. Keli jų bandė sprukti nuo pareigūnų. Iš viso šiemet Lietuvoje sulaikyti 1795 migrantai.

* Šalčininkų rajono valdžia pareiškė nesutinkanti su Vidaus reikalų ministerijos planais apgyvendinti 500 migrantų Dieveniškėse, nerimaudama dėl vietos gyventojų saugumo. Ministerija atsisakė komentuoti, ar į nuomonę atsižvelgs ir ieškos kitos vietos migrantams.

* Irako užsienio reikalų ministras Fuadas Husseinas pažadėjo, kad jo šalies vyriausybė ištirs irakiečių gabenimą į Lietuvą. „Nepriimsime kontrabandininkų savo visuomenėje. Mūsų pareiga yra apsaugoti mūsų piliečius, ar jie būtų šalies viduje, ar už jos ribų“, – sakė ministras Bagdade viešint Lietuvos diplomatijos vadovui Gabrieliui Landsbergiui.

* Vokietija Lietuvos sienos su Baltarusija apsaugai atsiųs dešimt policininkų, pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 102 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus. 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 24. Tuo tarpu gydymo įstaigose pacientų kol kas mažėja ir praėjusią parą buvo 55.

* Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad jei Lietuvoje prireiks karantino, daugiau laisvių turės pasiskiepiję žmonės.

* Latvijos vyriausybė pritarė pataisoms, suteikiančioms teisę darbdaviams atleisti darbuotojus, kurie iki spalio 1 dienos neturės COVID-19 sertifikato. Tuo metu kai kurių sričių darbuotojai būtų įpareigoti skiepytis nuo šios ligos. Įstatymą toliau svarstys Latvijos parlamentas.

* Australijai siekiant suvaldyti koronaviruso protrūkį, Melburne jau penktąkart įvedamas griežtas karantinas.

* Rusijoje trečią dieną iš eilės fiksuojamas rekordinis mirštamumas: 791 žmogus.

* Saudo Arabija suėmė per 120 žmonių, įtariamų vakcinos ir testavimo sertifikatų klastojimu, tarp jų – devynis sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojus.

* Estija pranešė Subsacharinės Afrikos regiono valstybėms paaukosianti 400 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių.

* Koronaviruso pavojaus lygis Estijoje pakilo nuo žemo iki vidutinio. Tuo tarpu Latvijoje pirmą kartą nuo spalio 14 dienų atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis nukrito žemiau 30-ies.

Mokesčių pakeitimai. Aplinkos ministerija siūlo keisti automobilių taršos apmokestinimą – pakeisti ir didinti registracijos mokestį bei įvesti naują naudojimo mokestį, kuris būtų mokamas kasmet. Anot ministerijos, pakeitimai skatintų persėsti į mažiau taršius automobilius ir panaikintų kliūtis parduoti taršų automobilį.

Krėpštos kandidatūra. Į Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojus siūlomas dabartinis prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta, centriniame šalies banke anksčiau dirbęs daugiau nei 10 metų. Jo kandidatūrą pateikė valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

Rachinšteino sulaikymas. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai sulaikė verslininką Sergejų Rachinšteiną. Jis yra vienas iš aštuonių įtariamųjų ikiteisminiame tyrime dėl galbūt valstybei nesumokėto daugiau nei 5 mln. eurų pridėtinės vertės mokesčio. Vilniuje buvo atlikta 20 kratų, vykdomi kiti procesiniai veiksmai.

Pokyčiai Pravieniškėse. Pravieniškių pataisos namų direktorius Dainius Sušinskas ir laikinasis vadovas Sigitas Sadonis pateikė prašymus dėl atleidimo iš tarnybos. Jie buvo grąžinti į darbą po baigto tarnybinio patikrinimo, bet Valstybės saugumo departamentui atliekant papildomą D. Sušinsko patikrinimą dėl leidimo dirbti su įslaptinta informacija, jis nebūtų galėjęs toliau eiti pareigų.

Seksualinis išnaudojimas. Menininkas, visuomenės veikėjas Denisas Kolomyckis apkaltino Vilniaus kunigą dėl prieš 17 metų patirto seksualinio išnaudojimo, jam tuo metu buvo 10 ar 12 metų. Su nukentėjusiuoju susitiko tyrimą vykdantys Vilniaus arkivyskupijos atstovai. Kaltinamas kunigas nušalintas nuo viešų kunigo pareigų atlikimo, o, atlikus tyrimą vyskupijoje, medžiaga bus perduota į Vatikaną.

SBA investicija. SBA grupė pranešė į robotizuotą baldų gamybos kompleksą šalia Klaipėdos keliais etapais investuosianti 90 mln. eurų. Naujoje gamykloje dirbs daugiau nei 600 žmonių. Kompleksui Ekonomikos ir inovacijų ministerija suteikė stambaus investicinio projekto statusą – anot grupės, tai pirmas tokiu statusu įvertintas projektas Lietuvoje.

Automagistralė. Greitkelis Vilnius–Kaunas iki šių metų pabaigos taps automagistrale, pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Tuomet juo bus galima važiuoti 130 kilometrų per valandą greičiu vasarą ir 110 kilometrų per valandą greičiu žiemą.

Referendumai. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė, kad referendumai Lietuvoje turi būti rengiami, net jeigu negalioja Referendumo įstatymas. Šis teisės aktas nustojo galioti liepos 1 dieną dėl prieštaravimo Konstitucijai, Seimui nespėjus priimti naujos įstatymo redakcijos.

Skurdo rodikliai. Skurdo rizikos lygis šalyje pernai sudarė 20,9 proc. ir, palyginti su 2019 metais, padidėjo 0,3 proc. punkto. Absoliutaus skurdo rodiklis siekė 5,1 proc. ir buvo 2,6 punkto mažesnis nei užpernai. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad praėjusiais metais pablogėjo labiausiai skurstančių asmenų padėtis.

Potvynių aukos. Vokietijos vakarinėje dalyje pliaupusios smarkios liūtys ir kilę potvyniai nusinešė mažiausiai 42 žmonių gyvybes, dar keli žmonės laikomi dingusiais. Belgijoje nuo stichijos žuvo keturi žmonės.

ES prieš Lenkiją. Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismas nusprendė, kad Lenkijos teisėjų drausminimo būdai prieštarauja ES teisei. Šis sprendimas dar labiau didina įtampą tarp bendrijos ir Varšuvos. Dieną prieš Lenkijos aukščiausios instancijos teismas – Konstitucinis Tribunolas – nusprendė, kad ES teismo laikinosios priemonės prieš Lenkijos teismines reformas prieštarauja šalies konstitucijai.

LGBTQ teisės. Europos Komisija pradėto teisinius veiksmus prieš Vengrijos ir Lenkijos vyriausybes dėl diskriminaciniais LGBTQ piliečiams laikomų sprendimų.

Paliaubos Afganistane. Puolimą visame Afganistane tęsiantis Talibanas pasiūlė Vyriausybei trijų mėnesių paliaubas mainais į 7 tūkst. kalinamų talibų paleidimą.

Žurnalisto mirtis. Sunkiai sužeistas olandų kriminalų žurnalistas Peteris R. de Vriesas mirė ligoninėje. Jis praėjusią savaitę buvo pašautas Amsterdame.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Pišei reikėtų susimąstyti, jei ten iš vis yra košės,variantas panašus, kaip su mūsų partizanais, laukė laukė tos pažadėtos pagalbos iš amerikonų, taip ir nesulaukė. Galvoja, kad draskymas akių Baltarusijai, o kitaip sakant Rusijai, kaip to prašo Merkel niekuo negresia?, o kas gins, tie dešimt atsiustų policininkų. Ir nesvarbus, kad esam ES, tai tik pažadai, nieks čia mūsų negins…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis