Suomijoje prasidėjo Paivi Rasanen teismas už Biblijos citatą tviteryje

ŠaltinisBNS

Suomijos krikščionių demokratų parlamentarė pirmadienį stojo prieš teismą dėl neapykantos kurstymo už savo žinutes socialiniuose tinkluose, smerkiančias homoseksualumą.

Parlamentarė Paivi Rasanen (Peivi Resenen) pirmąją teismo proceso dieną tikino, kad gina „žodžio ir tikėjimo laisvę“.

Krikščionių demokratų lyderė ir buvusi vidaus reikalų ministrė atmeta visus keturis jai pareikštus kaltinimus dėl neapykantos, nukreiptos prieš mažumą sudarančią grupę, kurstymo. Šie kaltinimai susiję su P. Rasanen pasisakymais vienoje radijo laidoje ir jos komentarais internete apie homoseksualius santykius.

P. Rasanen apibūdino homoseksualumą kaip „psichoseksualinės raidos sutrikimą“.

Vienas iš kaltinimų susijęs su 2019-aisiais P. Rasanen socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbta žinute, kurioje ši ilgametė parlamentarė kritikavo Suomijos evangelikų liuteronų bažnyčią už paramą tais metais vykusiam LGBT „Pride“ renginiui. Ji tvirtino, kad bažnyčia „prilygino gėdą ir nuodėmę pasididžiavimui“.

Prie savo žinutės P. Rasanen paskelbė nuotrauką su ištrauka iš Naujojo Testamento, kurioje homoseksualūs aktai vadinami „gėdingais“ ir „nenormaliais“.

„Šiuo pareiškimu rodoma nepagarba homoseksualių asmenų lygybei bei orumui ir skatinama panieka, netolerancija ir netgi neapykanta homoseksualių asmenų atžvilgiu“, – rašoma kaltintojų dokumentuose, su kuriais susipažino naujienų agentūra AFP.

Ilgametė parlamentarė kritikavo Suomijos evangelikų liuteronų bažnyčią už paramą tais metais vykusiam LGBT „Pride“ renginiui

Prokurorai prašo teismo skirti parlamentarei piniginę baudą, galinčią viršyti 13 tūkst. eurų.

Grupė P. Rasanen šalininkų pirmadienį ryte susirinko prie Helsinkio apygardos teismo. Parlamentarė į teismą atvyko nešina Biblija.

Susirinkusiems žurnalistams P. Rasanen sakė, kad jai „didelė garbė ginti žodžio ir tikėjimo laisvę“.

„Viliuosi, kad šiandien paaiškės, jog nesiekiu įžeisti kokios nors grupės, bet kalbama apie kelią į amžinąjį gyvenimą“, – sakė parlamentarė.

Teisėjai pirmadienį atmetė P. Rasanen advokatų prašymą atmesti vieną iš kaltinimų. Parlamentarės gynėjai tvirtino, kad jis prieštarauja teisei į religijos laisvę, įtvirtintai Europos žmogaus teisių konvencijoje.

Liuteronų vyskupui Juhanai Pohjolai (Juhanai Pohiolai) taip pat pareikšti kaltinimai dėl neapykantos kurstymo už tai, kad paskelbė P. Rasanen komentarus Suomijos liuteronų fondo ir Suomijos evangelikų liuteronų Misijos diecezijos internetinėse svetainėse.

Kai 2011–2015 metais dirbo vidaus reikalų ministre, P. Rasanen prastūmė parlamente dabartinius įstatymus prieš neapykantos kurstymą.

„Man nė netoptelėjo, kad mano rašytiniai komentarai vieną dieną gali tapti neteisėtais“, – sakė ji pirmadienį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Dievo, kad apgintų ir duotų stiprybės jai kovojant už tiesą ir sveiką protą. Manau, kad reikėtų visiems krikščionims rašyti protesto laiškus ir peticijas palaikant ją.

  2. Vyro sanguliavimas su vyru yra iškrypimas, – teigia šv. Raštas. Vadinasi visi per ismatų turinį santykiaujantys vyrai yra iškrypėliai! Ji visko dar nepasakė. Tik įdomu, kodėl popiežiui iškrypėliai yra ne iškrypėliai, o tik linksmi berniukai, kurie patys save taip pavadino…. Kodėl popiežius vadovaujasi ne šv. Rašto, o iškrypėlių terminologija ir vadina juos kažkokiais tiek italų, tuek llietuvių, tiek kitose kalbose barbarizmu esančiu terminu g ė j a i

  3. Šis genderizmo slibinas netrukus gali nusileisti ir mūsų krašte, beje jis bando, bet kol kas neranda patogios vietos. Todėl dėkime dvasines ir fizines pastangas, kad jis nerastų kelio…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte