Šri Lankoje iš kalėjimo paleistas profsąjungos lyderis Josephas Stalinas

Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną (Džozefą Staliną), kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.

Per kelis mėnesius trukusias demonstracijas, pasiekusias kulminaciją liepą, kai pabėgo ir atsistatydino prezidentas Gotabaja Rajapaksa (Gotabaja Radžapakša), policija sulaikė dešimtis asmenų, kaltinamų viešosios nuosavybės gadinimu.

57 metų J. Stalinas ketvirtadienį buvo areštuotas už nepagarbą teismui, nes sudalyvavo antivyriausybinėje demonstracijoje, kurią teismas gegužę uždraudė.

Profsąjungos vadovas, kurį jo tėvas, užkietėjęs komunistas, pavadino velionio sovietų diktatoriaus Josifo Stalino vardu, padėkojo JT Žmogaus teisių tarybos pareigūnams, paraginusiems jį paleisti, taip pat kolegoms aktyvistams, protestavusiems Šri Lankoje.

„Vyriausybė negali mūsų įbauginti areštais. Visoje šalyje yra sulaikyti dar mažiausiai 50 protestuotojų“, – naujienų agentūrai AFP sakė J. Stalinas, žadėdamas toliau agituoti prieš naująjį prezidentą Ranilą Wickremesinghe (Ranilą Vikremesingę).

Liepos 9 dieną dešimtys tūkstančių žmonių, įsiutusių dėl saloje įsiplieskusios beprecedentės ekonominės krizės, šturmavo G. Rajapaksos rūmus ir jo biurą pajūryje, kaltindami jį neūkiškai valdant Šri Lankos iždą.

Liepos 9 dieną dešimtys tūkstančių žmonių, įsiutusių dėl saloje įsiplieskusios beprecedentės ekonominės krizės, šturmavo G. Rajapaksos rūmus ir jo biurą pajūryje

Valstybės vadovas tuomet pabėgo iš šalies ir vėliau atsistatydino.

Jo įpėdinis atskyrė „protestuotojus“ nuo „riaušininkų“ ir pažadėjo imtis griežtų veiksmų prieš „bet kokius tvarkos drumstėjus“.

Šri Lankos mokytojų profsąjungos sekretorius J. Stalinas tapo iškiliausiu aktyvistu, sulaikytu naujajai vyriausybei malšinant neramumus.

Policija taip pat areštavo kitą protestuotoją, įsilaužusį į nuversto lyderio asmeninį barą, išgėrusį ten alaus ir pasišalinusį su prezidentui priklaususiu bokalu.

Dar vienas demonstrantas buvo sulaikytas už tai, kad iš rūmų išnešė dvi oficialias vėliavas ir panaudojo jas kaip paklodę ir sarongą.

Protestuotojams užėmus prezidentūrą socialiniuose tinkluose iš karto pasirodė įrašų, kuriuose matyti, kaip jie šėlsta baseine ir šokinėja ant keturviečių lovų didžiuliame komplekse.

Vis tik protestuotojai perdavė valdžios atstovams apie 17,5 mln. Šri Lankos rupijų (47,6 tūkst. eurų) grynaisiais, kurie buvo rasti viename iš kambarių.

Praėjusį mėnesį kariuomenė išardė protestuotojų stovyklą prie prezidento biuro. Tą žingsnį pasmerkė tarptautinė bendruomenė dėl įtariamo perteklinės jėgos panaudojimo prieš beginklius demonstrantus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte