Sprendimai dėl pamaldų per Velykas priklausys nuo epidemiologinės situacijos savivaldybėse

ŠaltinisBNS

Šv. Velykų laikotarpiu bažnyčiose neplanuojama imtis papildomų ribojimų, pamaldos vyks ten, kur naujų atvejų skaičius neviršys 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, BNS sakė Vyskupų konferencijos atstovas.

„Sprendimų nėra kažkokių planuojamų, yra taip, kaip ir buvo nuspręsta, kad tose savivaldybėse, kur naujų užsikrėtimų per 14 dienų skaičius viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, ten mišių nebus. Šiuo metu štai Vilniaus arkivyskupija išplatino apie savo rajonus, toliau Širvintų rajonas, Marijampolės rajonas“, – BNS sakė Vyskupų konferencijos Generalinio sekretoriaus padėjėjas kunigas Mykolas Sotničenka.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleris Vitalijus Mockus taip pat sakė, kad pamaldos su tikinčiaisiais visoje šalyje nėra atšaukiamos, išskyrus ten, kur epidemiologinė situacija yra blogiausia: Vilniaus miesto ir rajono, Švenčionių rajono ir Visagino savivaldybėse.

Anksčiau apie sprendimą stabdyti pamaldas Vilniaus miesto ir rajono, Širvintų bei Švenčionių rajonų ir Visagino savivaldybėse pranešė Vilniaus arkivyskupija.

Katalikų parapijose, kuriose pamaldos tęsiamos, galios esama tvarka, jog vienam žmogui turi tekti 20 kv. metrų ploto.

„Klebonams nurodyta, kad jie turi užtikrinti dalyvių skaičių, atstumų laikymąsi, kad būtų dezinfekcinio skysčio, kad kaukes visi dėvėtų“, – sakė M. Stoničenka.

Kai kuriose parapijose, pasak jo, vykdoma išankstinė registracija, kitose reguliuojamas ateinančių tikinčiųjų skaičius, rengiama daugiau mišių. Tuo tarpu šventinimai, pavyzdžiui, verbų ar maisto šv. Velykoms, bus atliekami kitu laiku, ne po mišių, kad tikintieji nesibūriuotų.

„Kai kurie žmonės ateina į bažnyčią per Velykas norėdami tik maistą pasišventinti. Tai maisto šventinimas gali būti vykdomas atskirai: raginame, kad žmonės tada stebėtų mišias nuotoliniu būdu, o jeigu nori maistą pasišventi, ateitų kažkada dienos metu, paprašytų klebono ir klebonas tikrai pašventintų maistą. Lygiai tas pats yra su verbomis net ir tose parapijose Vilniaus mieste, rajone, kur nebus pamaldų, irgi tas pats: verbos bus šventinamos, bet atskirai nuo mišių, visą dieną, kad nesibūriuotų“, – sakė Vyskupų konferencijos atstovas.

„Pasitikime žmonėmis, prašome, kad ne tik kunigai būtų atsakingi, bet ir patys žmonės būtų atsakingi“, – pridūrė jis.

Dėl koronaviruso pandemijos pamaldos su tikinčiaisiais bažnyčiose sustabdytos pernai gruodžio 16-ąją, tačiau nuo vasario vidurio daugumoje savivaldybių jas imta atnaujinti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis