Slovėnijos premjeras Janez Janša: Slovėnija nėra kolonija ir mes ne kokie antrarūšiai žmonės

Slovėnijai perimant pirmininkavimo ES rolę iš Portugalijos ateinančius pusę metų, Europos Komisija drauge su keletą Europos parlamento narių išreiškė savo pasipiktinimą Slovėnijos premjero Janez Janša vykdoma politika savo šalyje.

Pastarosiomis savaitėmis dėl nesuderinamų įstatymų su ES vertybėmis ir teisės viršenybe buvo kritikuojamos Vengrija ir Lenkija. Vengrijai išreikšta kritika dėl įstatymo, ribosiančio LGBT informaciją nepilnamečiams mokyklose, tuo tarpu Lenkija buvo peikiama dėl savo teismų reformos ir per didelės politikų įtakos teismų sistemai. Šįkart nepasitenkinimas išreikštas ir Slovėnijos premjero adresu, kuris kritikuojamas dėl žiniasklaidos laisvės suvaržymų Balkanų šalyje.

Anot kritikų, premjeras Janez Janša nutraukė finansavimą nacionalinei žinių agentūrai, kuri kritikavo jo politiką. Premjeras atkirto, kad nacionalinio transliuotojo požiūris ir darbo kokybė tapo nepatenkinami, subjektyvūs ir nekonstruktyvūs. Negana to, politikas ne kartą nacionalinių žinių agentūros žurnalistus išvadino komunistais, melagiais ir intrigantais savo Twitter paskyroje.  

Slovėnijos premjeras taip pat užstojo Lenkiją ir Vengriją dėl šių šalių vykdomų reformų. „Slovėnija nėra kolonija ir mes ne kokie antrarūšiai žmonės, – sakė premjeras. „ES jungia daugybę valstybių su savo skirtumais, su savo kultūra. Tą reik įsidėmėt ir gerbt“, – tęsė premjeras.

„ES jungia daugybę valstybių su savo skirtumais, su savo kultūra. Tą reik įsidėmėt ir gerbt“

Slovėnų lyderis taip pat pareiškė besitikintis, kad dabartinė Europos liaudies (konservatorių) partija pasikeis, kitu atveju, kaip ir Vengrijos Fidesz, J.Janša pabrėžė paliksiantis šią europinę frakciją.

Po susitikimų Briuselyje Europos Komisijos vicepirmininkas Frans Timmermans atsisakė nusifotografuoti su slovėnų premjeru, motyvuodamas, jog negali su tokiu žmogumi būti ant vienos scenos. Slovėnija pirmininkaus Europos Sąjungai iki šių metų pabaigos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

  1. Sunku žiūrėti kaip utopistai griauna Europos Sąjungą. Britų nebėra, Lenkijai grasina, Vengrijai taip pat dabar Slovėnija. Suprantu Britanija sala, sutarus kai kuriuos niuansus buvo galima amortizuoti padarinius, bet nieks nepagalvoja kokią griūtį sukeltu Lenkijos ir Vengrijos privedimas išstoti. Dėl natūralių ekonominių saitų, muitų ir kitų nesamonių tik laiko klausimas kada aplinkinės šalys jei mąsto bent kiek savarankiškai pasielgtų taip pat. Lieka Vokietija su Prancuzija ir nuolat alkanos pietų šalys tiesiog super perspektyvos. O priežastis kai pagalvoji primytivi ideologizuoti Europos teismo sprendimai kuriais kišamasi į visiškai jokios prasmės neturinčius šalių vidaus reikalus.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis