Škotijos mokyklose keturmečiai galės „pasirinkti“ naują lytį be tėvų sutikimo

Škotijos vyriausybė pradinėms mokykloms išleido naujas gaires, leidžiančias ketverių ir penkerių metų vaikams „pakeisti lytį“ ir be tėvų sutikimo nuspręsti, kokiu vardu jie nori būti vadinami.

Apie tai rašo D. Britanijos žiniasklaida, pvz Daily Mail.

Gairėse mokytojams nurodoma, kad jie neturėtų klausinėti vaikų, kurie sako, kad nori gyventi kaip berniukas ar mergaitė. Vietoj to, jie turėtų tiesiog paprašyti moksleivio pasakyti savo naują vardą.

Mokytojams sakoma, kad jie neturi pranešti tėvams, ką jų vaikai sako apie savo lytį.

Škotijos švietimo sekretorė Shirley-Anne Somerville tikina: „Šiose gairėse aprašoma, kaip mokyklos gali remti translyčius jaunuolius ir kartu užtikrinti, kad būtų visapusiškai gerbiamos visų mokinių teisės“. Pasak jos, gairės teikia mokykloms praktinių pasiūlymų, tačiau jos nėra privalomos ir neskatina perėjimo į kitą lytį.

Tokių gairių kritikai įsitikinę, kad jose daroma prielaida, jog vaikas gali pakeisti savo lytį, kad ir koks jaunas būtų. Ir nepaisant teiginių, kad gairės „neskatina perėjimo į kitą lytį“, jos ragina mokytojus į mokymo programą įtraukti knygas apie translytiškumą, leidžia berniukams ir mergaitėms pasirinkti, kokį tualetą jie nori naudoti, ir skatina mokyklas įvesti lyčių atžvilgiu neutralią uniformą.

„Tai tikrai, tikrai neramina“,- sakė kampanijos „Už Škotijos moteris“ grupės viena vadovių Marion Calder. – „Esmė ta, kad tai pavojinga ideologija, kurią Škotijos vyriausybė stumia“.

Pasak M. Calder, žmogui, norinčiam būti translyčiu, turi būti diagnozuota lyties disforiją. „Ką Škotijos valdžia galvoja? Tėvai bus labai susirūpinę skaitydami šį dokumentą“, – sakė Calder.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

16 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte