REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Škotijoje ketinama įrengti „saugias zonas” prie abortų klinikų

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) ketina surengti antrą aukščiausiojo lygio susitikimą šalyje dėl abortų prieinamumo bei „saugių zonų” paskyrimo aplink abortų klinikas, kad tokių klinikų klientės galėtų abortų priešininkų netrukdomos žygiuoti į klinikas gauti jų teikiamų paslaugų.

Susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama įstatymų leidybos procesui, taip pat bus siekiama tęsti diskusijas su vietos valdžios institucijomis apie tai, kaip geriausiai „apsaugoti pacientų teises trumpesniu laikotarpiu, kol bus rengiami nacionaliniai teisės aktai”.

Šis pranešimas buvo paskelbtas tą pačią savaitę, kai baigėsi viešos konsultacijos dėl abortų klinikų buferinių zonų.

Per konsultacijas gauta 12 tūkst. atsakymų į Škotijos „žaliųjų” parlamento narės Gillian Mackay (Džilijan Makei) privataus nario įstatymo projektą, kuriuo siūloma Škotijoje įvesti 150 metrų buferines zonas aplink abortų klinikas.

Buferinės zonos neleistų 150 metrų spinduliu už gyvybę pasisakantiems žmonėms rengti budėjimų, melstis ir kreiptis į klinikose besilankančias moteris su informacija ar pagalbos pasiūlymais.

M. Mackay apkaltino už gyvybę pasisakančius asmenis, kad prie abortų klinikų moterys patiria „bauginimą ir priekabiavimą”.

Oponentai teigia, kad dėl buferinių zonų atsiras „cenzūra”, o pažeidžiamos moterys negalės gauti informacijos ir pagalbos.

Paskutinis aukščiausiojo lygio susitikimas dėl abortų, kurį sušaukė N. Sturgeon, įvyko Edinburge birželio mėn.

Šiame aukščiausiojo lygio susitikime ji pasiūlė, kad Edinburge ir Glazge galėtų būti bandomosios buferinės zonos.

„Tokie susibūrimai kelia papildomą stresą visiems” ir tiems, kurie naudojasi šiomis įstaigomis bet kokiu tikslu, ir tiems, kurie jose dirba. Tačiau moterims, norinčioms pasinaudoti aborto paslaugomis, jie gali sukelti didelį nerimą, stresą ir baimę”, – sakė ji.

„Moterys ir taip jau labai įtemptu metu yra priverstos matyti šias grupes arba praeiti pro jas pakeliui į gydymo įstaigą. O kai jos jau būna viduje, be viso kito, dar žino, kad gali tekti jas vėl pamatyti jas išeinant.

„Mano nuomone, dabartinė padėtis yra nepriimtina ir ją turime skubiai spręsti. Esu pasiryžusi tai padaryti”, – sakė ministrė.

„Yra klausimų, kuriuos turime išspręsti, kad teisės aktais nustatytume buferines zonas, tačiau jei dirbsime kartu ir solidariai, esu įsitikinusi, kad rasime būdą.”

Škotijos vyriausybė net užsakė atlikti tyrimą apie „gyvybės gynėjų veiklos prie abortų klinikų Škotijoje paplitimą ir mastą”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte