Serbų ortodoksų vyskupas protestuojantiems prieš „EuroPride“: neleisime niekinti mūsų šalies, Bažnyčios ir šeimos

ŠaltinisAFP-BNS

Tūkstančiai serbų ortodoksų sekmadienį dalyvavo demonstracijoje Belgrade prieš „EuroPride“ eitynes, nors valdžia nusprendė atšaukti šį visos Europos LGBTQ teisių šalininkų renginį, kuris šioje Balkanų valstybėje turėjo vykti rugsėjo mėnesį.    

Protestuotojai, nešini ikonomis, kryžiais ir religinėmis vėliavomis, žygiavo per miesto centrą melsdamiesi ir giedodami, o po to susirinko prie Šv. Savos katedros.

Prezidentas Aleksandar’as Vučičius (Aleksandras Vučičius) šeštadienį paskelbė, jog po konsultacijų su vyriausybe nusprendė, kad eitynės bus „atidėtos ar atšauktos“.   

A. Vučičius sakė, kad Serbija „patiria spaudimą dėl įvairių rūšių problemų“, įskaitant neseniai vėl padidėjusią įtampą santykiuose su buvusia Kosovo provincija ir nerimą dėl energijos bei maisto, todėl „ateina momentas, kai tiesiog negali visko aprėpti“.  

Tačiau „EuroPride“ organizatoriai pažadėjo neatsisakyti planų surengti eitynes.

„Kaip ir planuota, „EuroPride“ įvyks rugsėjo 17-ąją“, – sakė renginio koordinatorius Marko Mihailovičius (Markas Michailovičius). 

Sekmadienį kreipdamasis į minią serbų ortodoksų vyskupas Nikanoras sveikino valdžios sprendimą neleisti „niekinti mūsų šalies, Bažnyčios ir šeimos“.

Pasak dvasininko, tai „iškrypimas“, į kurį Serbijoje turėtų būti žiūrima taip pat, kaip Rusijoje, vadovaujamoje Vladimiro Putino, kurį vyskupas pavadino „planetos caru“. Vaizdo įrašas su Nikanoro kalba buvo paskelbtas naujienų svetainėje „Glas Javnosti“. 

2013 metais Rusija priėmė kontroversišką nepilnamečių apsaugos nuo LGBT „propagandos“ įstatymą. Remiantis šiuo teisės aktu buvo uždraustos LGBT eitynės ir jų bendruomenės simboliu tapusios vaivorykštės spalvų vėliavos.

Vyskupas Nikanoras sakė, kad tikintieji yra pasirengę vėl išeiti į gatves ir „stoti prieš tuos, kurie ketina sunaikinti Serbijos vertybes“.

Dvejas pirmąsias „Pride“ eitynes Belgrade – 2001 ir 2010 metais – lydėjo smurtas. Nuo 2014-ųjų eitynės rengiamos reguliariai, tačiau per jas budi gausios teisėsaugos pajėgos.   

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. EuroPride eitynės – tarša dvasinei ekologijai. Verta pagarbos šalis, kuri sugeba tam užkirsti kelią. Jau geriau būti biednam, bet teisingam.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte