Seniausias pranciškonų vienuolynas Anglijoje sulaukė finansavimo

ŠaltinisALETEIA

Linkolno (vidurio rytų Anglija) Greifriarso bažnyčiai restauruoti ir atidaryti skirta daugiau nei 3,4 mln. eurų ir jį ketinama atidaryti visuomenei 2025 m.

Praėjus beveik penkiems šimtmečiams vienuolynas vėl bus atvertas lankytojams, nes pastato restauravimui ir pertvarkymui iš įvairių šaltinių skiriama daugiau kaip 3,4 mln. eurų.

Šis vienuolynas – tai XIII a. Linkolnšyre, Anglijoje, pastatytas pranciškonų vienuolynas. Jis laikomas seniausiu išlikusiu pranciškonų pastatu šalyje.

Vienuolynas pradėtas statyti 1237 m. pranciškonų ordinui padovanotoje žemėje ir baigtas 1280-aisiais.

Bendruomenė buvo ištremta 1538 m., Henrikui VIII panaikinus vienuolynus.

Nuo pat jo panaikinimo Linkolno Greifriarso vienuolynas buvo naudojamas įvairiems tikslams.

Nuo 1574 m. iki 1900 m. viršutiniame pastato aukšte veikė Linkolno miesto tarybos Korporacijos gimnazija. Pastato požeminiame aukšte iki 1831 m. paeiliui veikė trikotažo mezgimo ir verpimo mokykla, 1833-1862 m. – Mechanikos institutas, o 1862-1899 m. – tos pačios gimnazijos dalis. 1900 m. pastatas nustojo būti naudojamas kaip mokykla, o 1907 m. jis pirmą kartą buvo restauruotas ir atidarytas visuomenei kaip Miesto ir grafystės muziejus.

1974 m. Linkolnšyro grafystės taryba perėmė muziejaus kontrolę. XX a. 9-ajame dešimtmetyje jame pradėtos rengti kasmetinės parodos. Vėliau, tikintis, kad bus pastatyti nauji namai, jo pagrindinėms kolekcijoms buvo atlikti konservavimo ir restauravimo darbai.

Galiausiai muziejus buvo uždarytas, o pastatas kurį laiką buvo naudojamas Centrinės bibliotekos, tačiau 2008 m. liko tuščias. 2016 m. miesto taryba netgi svarstė galimybę pastatą parduoti.

Kaip aiškina Medievalists.net, dabar Linkolno miesto taryba ir Linkolnšyro paveldo departamentas (Heritage Lincolnshire) gavo finansavimą iš Nacionalinės loterijos paveldo fondo vienuolyno remontui, atstatymui ir pakartotiniam atidarymui.

Pagal naująjį projektą bus sukurta daugiafunkcinė erdvė, skirta vestuvėms, konferencijoms, edukaciniams tikslams ir kavinės erdvė bendruomenei.

Tikimasi, kad ši restauracija užtikrins, jog vienuolynas bus išbrauktas iš Nacionalinio rizikos registro.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte