Seksualinio išnaudojimo aukoms – daugiau lėšų

ŠaltinisVATICAN NEWS

Pirmadienį popiežius Pranciškus priėmė Prancūzijos vyskupų konferencijos vadovybę – pirmininką arkivyskupą Eric de Moulins-Beaufort (Eriką de Muleną – Boforą) ir vicepirmininkus vyskupą Olivier Leborgne (Olivjė Lebornje’ą) ir vyskupą Dominique Blanchet (Dominiką Blanšė).

Nors tai buvo eilinis, vienas iš periodiškai vykstančių Prancūzijos episkopato vadovų vizitų Vatikane, rengiamų nepriklausomai nuo vizitų „Ad limina“, šį kartą jis sutapo su Bažnyčios Prancūzijoje krize, sukelta neseniai paskelbtos ataskaitos apie nepilnamečių išnaudojimą ir Paryžiaus arkivyskupo atsistatydinimo.

vyskupai daugiausia dėmesio skyrė nepriklausomos komisijos parengtai ataskaitai apie nepilnamečių seksualinį išnaudojimą.

Prieš mėnesį Lurde vykusio Prancūzijos vyskupų konferencijos posėdžio metu vyskupai daugiausia dėmesio skyrė nepriklausomos komisijos parengtai ataskaitai apie nepilnamečių seksualinį išnaudojimą ir priėmė keletą sprendimų, kuriais Katalikų Bažnyčia atsako į per pastaruosius dešimtmečius įvykdytų nusikaltimų sukeltą krizę.

Vienas iš sprendimų buvo mokėti kompensacijas išnaudojimo aukoms. Ataskaitoje rekomenduota, kad kompensacijoms nebūtų skiriami tikinčiųjų suaukoti pinigai, todėl buvo nuspręsta, nesant kitų šaltinių, parduoti kai kuriuos Prancūzijos vyskupų konferencijai ir vyskupijoms priklausančios kilnojamosios ir nekilnojamosios nuosavybės objektus.

Ataskaitoje rekomenduota, kad kompensacijoms nebūtų skiriami tikinčiųjų suaukoti pinigai.

Pirmadienio susitikime su popiežiumi dalyvavęs Paryžiaus miesto pakraštyje esančios Créteil vyskupijos ganytojas vyskupas Dominique’as Blanchet, vienas iš vyskupų konferencijos vicepirmininkų, pranešė, jog jis parduoda savo oficialią rezidenciją, kad surinktų lėšų kompensacijoms pedofilijos aukoms išmokėti.

Sekmadienį savo vyskupijos tikintiesiems jis pranešė, kad persikelia į kuklesnį butą, o oficialią rezidenciją parduoda. Sprendimas buvo priimtas pritarus vyskupijos taryboms.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. o tai sakot tie pastatai ne is suaukotu pinigu pirkti, ne aukotoju „uzrasyti“, etc? kaz kaip idomiai Vatikanas tas babkes supranta, gal jau laikas audituotas ataskaitas finansines reguliariai pateikinet ir butu paprasciau, bet… neliktu esminio slepinio, kuriuo taip patys tiki ir kitiem nastas krauna. amen

    • panašios mintys ir mane aplankė – kažkodėl bažnyčia, turėdama itin daug lėšų (Vatikanas skęsta lobiuose), toliau „važiuoja“ ant savanorių nugaros? Jai nuolat reikia materialinės „pagalbos“ iš tikinčiųjų, nuolat jai kažko trūksta, ji niekada negali nieko paremti, jei kas nors iš verslo neįlieja milijono… turbūt to reikia tam, kad padengtų išlaidas, susijusias su iškrypusių kunigų nusikaltimais? Taip gaunasi, kad nukentėjusi pusė toliau finansuoja agresorius ir prievartautojus. Susidaro įspūdis, kad bažnyčia – ubagų gauja, skirstanti svetimus pinigus, o beskirstydama, didžiają dalį jų sunaudoja savo malonumams.
      Atsiprašau, jei esu neteisus.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte