„Šeimų sąjūdis“ – birželio 15 – 17 dienų mitingas įvyks taikiai, su šypsenomis veide ir „visiškai legaliai“

ŠaltinisLAIKMETIS

Birželio 11 d. „Šeimų sąjūdžio“ grupės lyderiai surengė vaizdo konferenciją, kurios metu aptarė ir viešai pristatė „situaciją šalyje, susidariusią po šeimų protesto“. Vilniaus miesto savivaldybė neleidžia rengti mitingo birželio 15 – 17 dienomis, tačiau kaip teigia organizatoriai, rastas būdas išsakyti savo pilietinę nuomonę – mitinguoti „visiškai legaliai“.

Konferencijoje dalyvavo Raimondas Grinevičius, Adelina Sabaliauskaitė, Vitolda Račkova, Atrūras Orlauskas ir Arvydas Daunys – „Šeimų sąjūdžio“ iniciatoriai ir lyderiai, kurie sulaukė didelio visuomenės palaikymo gegužės 15 d. vykusio ir „į šalies istoriją įėjusio“ taikaus mitingo Vingio parke metu – policija neturėjo jokių nusiskundimų, renginio metu nenutiko jokių nesklandumų, žmonės buvo pilni įspūdžių ir patenkinti protesto atmosfera, pabrėžiančia šeimos vertybes.

Konferencijos metu buvo aptartos šalį kamuojančios politinės problemos, neatsižvelgimas į visuomenės poreikius saugoti šeimos instituciją, rūpestis išimtinai LGBT bendruomenės interesais, Seimo atstovų klaidos, rodančios neprofesionalumą.

Be kita ko, buvo aptarti sunkumai planuojant mitingą – Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo, o Vilniaus apygardos administracinis teismas pateiktą organizatorių skundą atsisakė svarstyti skubos tvarka.

Aptarti paskutiniai politiniai įvykiai šalyje. Pasak visuomenininkų jie rodo, kad mitingas būtinas.

„Šeimų sąjūdžio“ lyderiai konferencijos metu patvirtino, kad mitingas įvyks bet kokiomis aplinkybės, taikiai ir su šypsena mitinguojančių veide, o panašios akcijos artimiausiais mėnesiais ir vėliau vyks tol, kol bus atsižvelgta į „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ metu iškeltus ir pateiktus organizatorių ir mitinguotojų reikalavimus šalies valdžiai.

„Šeimų sąjūdžio“ lyderis Raimondas Grinevičius atskleidė sunkumus, kilusius dėl birželio 15 – 17 d. organizuojamo naujo mitingo – Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo jį rengti. Savivaldybei atsisakius leisti mitinguoti prie Seimo, buvo pateiktas naujas prašymas, stengiantis atitikti mitingui keliamus reikalavimus.

Šeimų maršas / Erlendo Bartulio nuotr.
Šeimų maršas / Erlendo Bartulio nuotr.

„Įvyko trys posėdžiai. Nurodytas žmonių kiekis savivaldybei netiko, nors neaišku, kiek iš tikrųjų žmonių bus. Jokie organizatorių pakeitimai prašyme mitinguoti savivaldybei netiko. Policija priekaištų neturėjo. Posėdžiu metu buvo kalbama apie galimybių paso reikalavimą mitingo metu. Mitingas įvardijamas renginiu. Pagrindinė priežastis, kodėl buvo neleista mitinguoti – karantinas. Derybose daugiausiai įtakos turėjo Vilniaus meras“, – pasakojo R. Grinevičius. Anot sąjūdžio lyderio, jau posėdžio išvakarėse viešai išsakytos Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus mintys apie artėjantį mitingą, kurį jis įvardino „politiniu festivaliu“, rodė, kad leidimas mitingui nebus suteiktas.

„Nėra jokio derinimo dėl mitingo iš Vilniaus savivaldybės pusės“, teigė R. Grinevičius. Pokalbio metu buvo bandoma suprasti kokios būtų sąsajos neleisti mitinguoti Kauno LGBT eitynių leidimo negavimu. „Tai renginys, o mes planuojame mitingą“, – skirtumą tarp planuojamo mitingo ir LGBT bendruomenės planuoto renginio rudenį, kuriam taip pat nebuvo suteiktas leidimas, pastebėjo A. Orlauskas.

„Konsultavomės su teisininkais“, – paaiškino konferencijos vedėjas. „Viskas nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti“. Mes turime teisinių pagrindų pravesti savo protesto akciją. Rengiamės išsakyti viską, ką planavome. Bijoti nėra ko. Pagrindinis aprangos akcentas bus balta spalva“, – vedėjui antrino ir mitingo simbolinę idėją atskleidė sąjūdžio atstovas spaudai Arvydas Daunys.

„Einame su taika, nenorime įvedinėti destrukcijos. Išlaikykime visi sveiką protą, nereaguokime į provokacijas. Mitingas turi būti taikus. Pats neleidimas rengti mitingo jau yra provokacija,“ – sakė Vitolda.

„Visus provokatorius, kurie bus atsiųsti mistinės kelių narių bendruomenės, kviečiame fotografuoti ir filmuoti. Bus bandoma siųsti provokatorius, persirengėlius. Pati LGBT bendruomenė nesupranta, kur juos veda LGBT bendruomenės nariai. AIDS susirgimų skaičius didėja. Įtraukiami jauni nariai Vilniuje. Bandoma slėpti statistiką, kodėl tokios ligos atsiranda“, – pastebėjo A. Orlauskas.

„Noriu pasidžiaugti Žemaitija. Žmonės važiuoja į mitingą. Šį kartą kolonų neplanuojama. Žmonės užsisakinėja autobusus. Buvo didelis nežinomumas, baimė, bet bijoti nėra ko – mes einame su šypsena ir gera nuotaika. Kviečiame registruoti pas miesto koordinatorius. Kreipkitės, autobusai yra užsakinėjami. Bent jau po vieną autobusą. Autobusai turės savo vietą, kur lauks mitingo dalyvių. Norius padrąsinti – žemaičiai, mes galime padaryti tai, ką jau padarėme šeimų maršo metu“, – sakė Adelina Sabaliauskaitė.

„Priminsime Seimui, kad mes siekiame tik taikos, taip pat – sveiko proto iš Seimo. Reikia apkarpyti savo aroganciją. Žmonių yra daug, nuomonių yra įvairių – visų nuomones reikia išklausyti“, – konferencijos metu pabrėžė vedėjas.

Buvo paminėta, kad Seimo kontrolierius organizatoriams paaiškino, kad Vilniaus savivaldybės nutarimą galima skųsti tik teismui. „Mes norėjome, kad jis žinotų, kas vyksta“, – pokalbio metu teigė R. Grinevičius.

„Didysis šeimos gynimo maršas"
„Didysis šeimos gynimo maršas“ / Erlendo Bartulio nuotr.

Arvydas Daunys konferencijos metu atsakė į daugelio užduodamą klausimą – ar „Šeimų sąjūdžio“ veikla persikels į politinį lygmenį, t.y. ar planuojama steigti partiją? „Šiuo klausimu yra daug spekuliacijų. Mūsų tikslas – šeima, nes ji yra valstybės ląstelė. Mes norime išsaugoti, kad visa valstybės eiga vyktų natūraliai, be įsikišimų į šeimos ugdymą, auklėjimą, gydymą – visas sritis, kurios yra susijusios su šeima. Galvojame ir sieksime tapti tiltu tarp visuomenės ir politikų, kad vieni kitus girdėtų, kad įstatymai būtų kuriami adekvačiai. Jei tai pavyks, jei politikai seks šeimų maršo reikalavimų tvarka, mes galbūt remsime tam tikrus politikus, pasitelksime vienmandates apygardas. Jei per porą metų matysime, kad sustojo destrukciniai procesai, mes tikrai nekursime jokių klausimų.“

Adelina Sabaliauskaitė ir Vitolda Račkova kalbėjo apie būsimą protesto akciją skirtingose lokacijose: prie Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros. Teigiama, kad mitingas vyks bet kokiomis aplinkybėmis – net ir negavus leidimo.

Konferenciją vedė Artūras Orlauskas. Pokalbio metu jis teigė, kad organizatoriai „turi galimybę visiškai legaliai surengti protestą akciją, tik kiek kitokia forma, nei planavo iš pradžių“.

„Valstybė serga – tai mato visi“, – buvo konferencijos metu taikliausiai pasakyti žodžiai apie dabartinę situaciją, kuri susiklostė Lietuvoje. A. Orlauskas išvardino daugybę problemų, kurios šiuo metu yra šalies „pūliniai“.

„Šeimų sąjūdžio“ organizatoriai yra suradę teisėtų būdų, kurie yra pagal įstatymus, visiškai legalūs, kurie leis mitingui birželio 15 – 17 d. įvykti, dar kartą konferencijos pabaigoje pabrėžė jos vedėjas A. Orlauskas.

Akcijos vyks tol, kol bus įvykdyti reikalavimai. „Mes tikrai nesustosime, – vedėją papildė R. Grinevičius, – kas įvyko Seimo nario kabinete rodo, kad tai akivaizdžiai yra diktatūra.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. KEISTA,KAD ATVAŽIUOTI APLANKYTI SAVO SOSTINĖS….PAŽIOPLINĖTI PRIE SEIMO AR PREZIDENTŪROS…..LIETUVOS PILIETIS….TURI GAUTI KAŽKIENO LEIDIMĄ…. O GAL PAMĄSTYTI IR SOSTINĘ GRAŽINTI Į KAUNĄ….MANAU TADA SU LEIDIMAIS PROBLEMŲ NEBŪTŲ….

  2. “ Su šypsena veide“…( Visi jūsų vadai labai pikti. Valdžią ragina versti. Nebent šypsenas ant veidų nusipaišysit.)

    • Žemaičiai nežada ką nors versti, bet…. žada kantriai, bet taikiai, labai taikiai PRIVERSTI dirbti tuos ale išrinktuosius, kuriuos šeria ir išlaiko iš savo mokamų mokesčių.

  3. ačiū šiems žmonėms už atkaklumą. kad ir kokie būtų „užkulisiniai“ tikslai (partija, vieta Seime, savas verslas), tikslas yra geras, labai svarbus dabartinei Lietuvai. Jei žmonės neliks abejingi, jungsis prie akcijų, gal pavyks atsilaikyti naikinančioje audroje, vadinamoje globalizmu

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis