REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Seimo salę palikę „valstiečiai”: ne kartą prašėm nekišti į darbotvarkę klausimų, kiršinančių visuomenę

Ketvirtadienį Seimo salę paliko opozicinių partijų nariai, pasipiktinę valdančiųjų parlamento darbo organizavimu. Anot opozicijos, nušalinti visi jų atstovai, Seimo vicepirmininkai nuo plenarinių posėdžių pirmininkavimo visą birželio mėnesį.

„Valstiečių” atstovė Audronė Jankuvienė apie susiklosčiusią padėtį socialiniame tinkle rašė:

„Opozicija paliko Seimo salę, protestuodama prieš valdančiųjų akibrokštus organizuojant parlamento darbą. Opozicija posėdžiauja atskirai, Kovo 11-osios salėje.

Panaši situacija susiklostė 1992 m. Ji baigėsi priešlaikiniais Seimo rinkimais. Seimas tada pavirto savotišku dviejų rūmų Seimu: vienoje salėje posėdžiavo Sąjūdžio frakcijos ir jo satelitinių frakcijų nariai, negalėję priimti jokių sprendimų, nesant būtino kvorumo, o kitoje salėje posėdžiavo likusieji Seimo nariai, irgi negalėję surinkti kvorumo. Taip Seimas buvo paralyžiuotas. Todėl beliko vienintelis realus kelias – pasileisti pačiam Seimui. Tai ir buvo padaryta, prieš tai visiems sutarus paruošti Konstitucijos projektą, jį patvirtinti pačioje AT ir pateikti visuotiniam referendumu.

AT 1992 m. liepos 9 d. nutarė surengti [priešlaikinius] rinkimus į Seimą”, – situaciją komentavo Seimo narė.

Valdantiesiems bei Seimo pirmininkei V. Čmilytei – Nielsen pareiškus, kad toks opozicijos žingsnis Seime, dabartinėmis geopolitinėmis aplinkybėmis, yra „neatsakingas”, kitas „valstietis” Aurelijus Veryga taip pat išreiškė savo poziciją:

„Gal ir pasikartosiu, bet noriu priminti, kad opozicija buvo tikrai labai solidari ir supratinga vienbalsiai balsuodama ir palaikydama projektus, susijusius su krize prie Baltarusijos sienos, su sprendimais, susijusiais su karu Ukrainoje, su sprendimais dėl nacionalinio saugumo ir t.t.

noriu priminti, jog ne kartą prašėm nekišti į darbotvarkę klausimų, sunkioje geopolitinėje situacijoje kiršinančių visuomenę: partnerystė, narkotikų dekriminalizavimas ir panašiai

Buvom, esam ir būsim itin solidarūs ir atsakingi visur, kur to reikia. Taip pat noriu priminti, jog ne kartą prašėm nekišti į darbotvarkę klausimų, sunkioje geopolitinėje situacijoje kiršinančių visuomenę: partnerystė, narkotikų dekriminalizavimas ir panašiai. Palaukti su šitais siūlymais, kol bus sutarti ir pasirašyti svarbūs nacionaliniai susitarimai.

Buvo pasakyta, kad tai jų darbotvarkė ir jiems opozicija nenurodinės kaip dirbti. Tai turbūt reikėtų suprasti, kad opozicija ir nėra reikalinga. Todėl atsakomybę dėl parlamento darbo trikdymo sunkioje geopolitinėje situacijoje gerbiama Seimo pirmininkė ir visa valdančioji dauguma turėtų prisiimti sau, o ne bandyti suversti opozicijai, su kuria nematė reikalo kalbėtis ar skaitytis”, – teigė buvęs ministras.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte