SAM: įsigalioja greitieji COVID-19 testai, epidemijos gali būti lokalios

ŠaltinisBNS

Antradienį COVID-19 ligai diagnozuoti įsigalioja ir namuose atlikti greitieji savikontrolės testai, epidemijos, atsižvelgus į sergamumą, gali būti skelbiamos lokaliai, o ne nacionaliniu mastu.

Kaip praėjusią savaitę pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), savikontrolės mechanizmo įtraukimas turėtų sumažinti poliklinikų, šeimos gydytojų apkrovimą.

Tai reiškia, kad žmogus, atlikęs koronaviruso testą ir gavęs teigiamą atsakymą, apie jį turės informuoti gydytoją ir nusiųsti tai patvirtinančią nuotrauką. Tuomet e.sveikatoje bus nurodytas susirgimas koronavirusu.

Iki šiol gydytojai nuotoliniu būdu galėjo skirti tik nedarbingumą, net jei žmogus jaučia ligos simptomus ir turi teigiamą savikontrolės testo atsakymą. Tačiau tokiu atveju e.sveikatos sistemoje buvo įrašomas ūmus kvėpavimo takų susirgimas, o ne koronavirusinė infekcija.

Mes norime turėti tikslesnius statinius duomenis. Matyt, ir vakcinacijai tas įrašas turės reikšmės

„Mes norime turėti tikslesnius statinius duomenis. Matyt, ir vakcinacijai tas įrašas turės reikšmės“, – sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Kalbant apie lokalias epidemijos, savivaldybėse jos galės būti skelbiamos, kai savaitinis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų pasieks 1,5 tūkst. atvejų, skaičiuojant ne tik susirgimus koronavirusu, bet ir kitomis peršalimo ligomis.

Vis dėlto, kaip sako A. Bilotienė-Motiejūnienė, svarbiu rodikliu liks ir lovų užimtumas ligoninėse, todėl epidemija savivaldybėje galės būti skelbiama ir atsižvelgus į lovų bei reanimacijos užimtumą.

Tai būtų daroma, stacionarių užimtų lovų skaičiui 100 tūkst. gyventojų tam tikroje savivaldybėje viršijus 1,2 tūkst. arba užimtų reanimacinių lovų skaičiui viršijus 120.

Šiuo metu per parą Lietuvoje nustatoma apie 1,2 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu, ligoninėse gydoma apie pusantro šimto žmonių.

Vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

 1. Klastos planas Nr.1
  Siūsti testu nuotraukas kai tie testai parodo ir snarglį.Pliusuos visas nuotrakas su snargliais ir pagiriomis kad paskelbti regiono pandemija ! Pabaikit tuos melo cirkus su žmonėmis kada nus stop ?

 2. Taip vadinama pandemija jau išsikvėpė, bet pasaulinė korumpuota sveikatos organizacija ir jos įtakos agentai mūsų šalyje vistiek nerimsta, ieško naujų priežasčių žmonių uždarymui ir šalies ūkio griovimui.
  Jau visi matome, kad serga ir paskiepytieji ir nepasiskiepijusieji, netgi šalių, kuriose statistika nefalsifikuojama, duomenimis, paskiepytieji dažniau. Taip pat visi matome, kad ši liga praeina lengvai, be komplikacijų, per savaitę ar per porą.
  TaI ką šie žmonijos priešai sugalvojo?
  Jie sugalvojo kad norint uždaryti žmones jau yra mažiau svarbu, kiek žmonių guli ligoninėse, dabar jau tapo svarbu svarbu kiek yra sergančiųjų.
  Kaip teisingai savo komentare parašė komentatorius Cirko Žiūrovas, nesvarbu jiems kokio sunkumo būtų ligos, jei visi sirgtų tik sloga bei pagiriomis, ir sloguojančiųjų skaičius pasiektų 1,5 tūkst. tai jau jiems būtų priežastis visus uždaryti.
  Melo ir manipuliacijos artistai.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte