Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl kompozitoriaus, muzikologo A. Klovos mirties

ŠaltinisBNS

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl kompozitoriaus, muzikologo Algirdo Klovos mirties.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, Lietuvos kultūra neteko aktyvaus ir kūrybingo žmogaus, kuris „daugel metų paskyrė įvairių žanrų muzikos puoselėjimui“.

„Jis kūrė muziką, koncertavo Lietuvoje ir užsienyje kaip solistas ir su ansambliais, dalyvavo festivaliuose, įvairiuose projektuose. Itin reikšmingas jo indėlis skleidžiant lietuvių folkloro grožį ir jėgą. Dėl Algirdo Klovos mirties reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir visiems, kuriems teko laimė pažinti šią ryškią asmenybę“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad A. Klova buvo išskirtinė muzikos pasaulio asmenybė.

„Kompozitorius ir muzikantas Algirdas Klova ateities kartoms paliko daugybę muzikinių kūrinių įvairiems instrumentams ir balsams. Kartu mes jį prisiminsime ir kaip lietuvių folkloro muzikos propaguotoją toli už mūsų šalies ribų, daugelio autorinių koncertų ir tarptautinių festivalių organizatorių, muzikos žurnalistą, talentingą pedagogą“, – teigė ji.

A. Klova mirė penktadienį, eidamas 63-iuosius metus. Kaip BNS informavo Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Radvilė Buivydienė, mirtis buvo netikėta.

A. Klova gimė 1958 metais Kaune, jis buvo vienas pirmųjų folk-jazz propaguotojų šalyje. 1983 metais baigė Lietuvos konservatoriją (J. Juzeliūno klasę).

Vėliau jis dirbo garso režisieriumi Lietuvos radijuje, vadovavo Vilniaus universiteto folkloro ansamblio Ratilio instrumentinei grupei, buvo radiofono „Vilniaus varpas“ muzikos redaktorius ir laidų vedėjas, organizavo tarptautinį instrumentinio folkloro festivalį „Griežynė“, Lietuvos country muzikantų asociacijos įkūrėjas, „Blue grass“ tarptautinės asociacijos narys ir atstovas Lietuvai.

A. Klova 1980 metais įkūrė country muzikos grupę Kikilis, 1988 – folkloro ansamblį Vydraga, 1996 subūrė „Country‑Blues Session Band“.

Jis sudarė ir išleido daugiau kaip dešimt lietuvių muzikos folkloro rinkinių, savo kūrybos ir ansamblio „Vydraga“ kompaktines plokšteles, knygas „JAV fidlerių melodijos“ (2000), „JAV vaikų dainos“ (2002).

A. Klova koncertavo Lietuvoje ir užsienyje (Latvijoje, Švedijoje), kaip solistas ir su ansambliais dalyvavo festivaliuose su džiazo, roko, country muzikantais.

Jo kūrybai būdingas melodingumas, improvizaciškumas, joje gausu liaudies muzikos elementų, yra ir minimalizmo bruožų.

A. Klova apdovanotas įvairiais apdovanojimais ir premijomis, 2003 metais tapo „LATGA-A“ metų autoriumi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis