Šalia Ukmergės vyko Lietuvos laisvės kovotojų atminimo ir Kronikos 50-mečio šventė

Liepos 23 d., šeštadienį, šalia Ukmergės mons. Alfonso Svarinsko rūpesčiu įsteigtame Partizanų atminimo parke vyko kasmetinis partizanų, jų artimųjų bei besidominčių laisvės kovotojų tema susitikimas.

„Labai gyvas, brandus susitikimas. Tiesa, be tūkstantinių minių, kaip sąjūdžio laikais, bet vis tik labai prasmingas jubiliejinis, dvidešimtasis susitikimas“, – apie minėjimą rašė Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Mons. Alfonso Svarinsko įkurtas Didžiosios Kovos apygardos partizanų parkas yra Ukmergės rajone, Vidiškių seniūnijoje, Kadrėnų kaime.

Parke vyko Laisvės kovotojų atminimo šventė, skirta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ 50-mečiui paminėti.

Minėjimo pradžioje, 11 valandą, vyko partizanų pagerbimas Dukstynos kapinėse, kurio metu kalbėjo kunigas Mindaugas Martinaitis. Vėliau buvo aukojamos Šv. Mišios Partizanų parke.

Šv. Mišias už laisvės kovotojus aukojo Apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Antunas Rajičius, kardinolai, vyskupai ir kunigai.

Giedojo solistas Mindaugas Zimkus. Vėliau pranešimus, skirtus Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos jubiliejui paminėti, skaitė rajono meras Rolandas Janickas ir kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Vyko vyskupo Jono Kaunecko prisiminimų knygos „Prieš visus vėjus“ pristatymas. Kalbėjo dr. Pranas Kiznis, dr. Lina Šulcienė, aktorius Albinas Keleris, kunigas Nerijus Pipiras, VU dokt. Vytautas Sinica, vysk. J. Kauneckas.

Šventę vainikavo Lietuvos kariuomenės Vilniaus Karininkų ramovės folkloro ansamblio „Vilnelė“ koncertas.

Renginį organizavo Ukmergės krašto muziejus, Ukmergės rajono savivaldybė ir monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimo draugija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. o prie to, kad puikiai pažinojau kunigą Svarinską (esu knygoje apie jį), taip pat puikiai žinau, kaip „dirba“ vyskupu Norvila. To paties Svarinsko, grįžusio iš lagerių, nebepriėmė į vyskupiją, nedavė parapijos (kaip ir visi kiti vyskupai), nors žmogus buvo dar pakankamai sveikas ir darbingas. Stūmė visi į užribį, o dabar jau bando šildytis to nuostabaus kunigo užtarnautos garbės spinduliuose. Dar vienas dalykas prie to pačio – girdėjau, kaip nuncijus kalbėjo Matulaičio atlaiduose Marijampolės. Kaži kodėl??? niekas nesugebėjo to pamokslo užrašyti ir kad ir čia – Laikmetyje – įdėti.. Nes nepatogus…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte