REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Rusijos metropolitas: ortodoksų ir katalikų vienybės dar nėra

ŠaltinisCNE

Rytų ortodoksų ir Romos Katalikų Bažnyčių suvienijimas nėra diskusijų objektas. Yra „daug prieštaravimų“, – sakė Rusijos metropolitas Hilarionas.

Metropolitas komentavo popiežiaus žodžius, pasakytus per susitikimą su Graikijos Ortodoksų Bažnyčios vadovu Ieronymosu II (Jeronimu II) šio mėnesio pradžioje Atėnuose. Popiežiaus atsiprašymą jis laiko svarbiu indėliu normalizuojant ortodoksų ir katalikų santykius.

„Niekas nekalba apie abiejų Bažnyčių suvienijimą. Susiskaldymas egzistavo labai ilgai, buvo daug prieštaravimų. Abi Bažnyčios beveik dešimt šimtmečių gyveno nepriklausomą gyvenimą“, – sakė Hilarionas.

Niekas nekalba apie abiejų Bažnyčių suvienijimą. Susiskaldymas egzistavo labai ilgai, buvo daug prieštaravimų.

„Skiriasi pagrindinių krikščioniškų dogmų supratimas, šventųjų pagerbimas. Pavyzdžiui, kai kurie asmenys Ortodoksų Bažnyčioje yra gerbiami kaip šventieji, o Katalikų Bažnyčioje jie nepripažįstami. Taip pat Ortodoksų Bažnyčia nepripažįsta daugelio katalikų šventųjų“.

Taigi suvienijimas nėra darbotvarkėje. „Apie susivienijimą negali būti nė kalbos, tačiau galime kalbėti apie tai, kad reikia nutraukti šimtmečius trukusią varžybų, konkurencijos ir priešiškumo situaciją“, – sakė Hilarionas.

Metropolitas pridūrė, kad popiežiaus Pranciškaus žodžiai – toli gražu ne pirmas Romos pontifikų atsiprašymas ortodoksams. Jo pirmtakai taip pat išsakė tokius komentarus. Jie tiesiogiai kalbėjo apie daugybę katalikų padarytų klaidų ortodoksų atžvilgiu.

Apie susivienijimą negali būti nė kalbos, tačiau galime kalbėti apie tai, kad reikia nutraukti šimtmečius trukusią varžybų, konkurencijos ir priešiškumo situaciją.

Tarp tokių klaidų metropolitas Hilarionas paminėjo unitų sukūrimą, kuris iki šiol skaldo tikinčiuosius. „Katalikai įvairiais būdais bandė atversti ortodoksus į katalikybę. Ir vienas iš būdų buvo unija, kai ortodoksams buvo leista išlaikyti savo liturgines apeigas. Vis dėlto jie turėjo įstoti į Katalikų Bažnyčią ir visiškai priimti katalikų doktriną, įskaitant ir popiežiaus visuotinės jurisdikcijos doktriną.“

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia nežino, kada ir kur Maskvos ir visos Rusios patriarchas Kirilas galėtų susitikti su popiežiumi Pranciškumi.

Katalikai įvairiais būdais bandė atversti ortodoksus į katalikybę.

„Mano susitikimas su popiežiumi Pranciškumi planuojamas tarp gruodžio 20 – os ir 30 – os dienų“, – sakė Hilarionas. „Ketinu Jo Šventenybės patriarcho Kirilo vardu pasveikinti jį su 85-uoju gimtadieniu ir aptarti su juo įvairius klausimus, susijusius su dvišaliais mūsų Bažnyčių santykiais“, – tęsiama komentare. Tarp aptariamų klausimų „yra ir galimas popiežiaus Pranciškaus ir patriarcho Kirilo susitikimas. Nei šio susitikimo vieta, nei data kol kas nežinomos“.

Anksčiau tą pačią dieną, grįždamas iš Graikijos į Romą, popiežius Pranciškus pareiškė, kad norėtų apsilankyti Maskvoje kito vizito su Rusijos ortodoksų patriarchu Kirilu metu. Tai būtų pirmoji popiežiaus kelionė į Rusijos sostinę.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte