Pandemija pasiglemžė iškilų muzikantą, menininką ir aktyvų krikščionį P. Mamonovą

Rusijos roko muzikantas, poetas ir aktorius Piotras Mamonovas, dešimtmečius buvęs iškilus šalies kultūros scenos veikėjas, ketvirtadienį mirė nuo koronavirusinės infekcijos, būdamas 70 metų, pranešė jo šeima.

Apie P. Mamonovo hospitalizaciją ir jam diagnozuotą COVID-19 buvo pranešta liepos 1 dieną. Jis dvi savaites išbuvo dirbtinai sukeltos komos būklės, prijungtas prie plaučių vėdinimo aparato vienoje Maskvos ligoninėje.

1982 metais P. Mamonovas įkūrė roko grupę „Zvuki Mu“ ir ilgainiui tapo įtakingu pogrindinės roko kultūros scenos veikėju. Jis sulaukė platesnio pripažinimo, kai Sovietų Sąjungoje 9-ojo dešimtmečio pabaigoje buvo panaikinti suvaržymai rokui ir alternatyviajai kultūrai, įgyvendinant tuomečio lyderio Michailo Gorbačiovo inicijuotas reformas.

Grupės „Zvuki Mu“ įrašas

P. Mamonovas dar labiau išgarsėjo kaip aktorius. Dešimtajame dešimtmetyje jis sukūrė virtinę vaidmenų kino ir teatro projektuose.

Giliai paniręs į religiją, jis 10-ojo dešimtmečio pabaigoje persikėlė gyventi į vieną atokų kaimą ir paliko kultūros sceną.

Iki penktojo dešimtmečio gyvenęs audringą, bohemišką gyvenimą, P. Mamonovas vėliau viešai dažnai kalbėdavo apie gyvenime padarytas klaidas bei nuodėmes. „Ant kelių meldžiau Dievą, kad man atleistų“, – yra sakęs menininkas. Jis taip pat ne kartą viešai pabrėžė krikščionybės svarbą žmogaus gyvenime.

Po kurio laiko P. Mamonovas triumfuodamas sugrįžo kaip aktorius, suvaidinęs uolų rusų ortodoksų vienuolį 2006 metų Pavelo Lungino filme „Sala“ (Ostrov), taip pat Rusijos carą Ivaną Rūstųjį 2009 metų P. Lungino filme „Caras“ (Car).

2019 metais P. Mamonovas patyrė širdies smūgį ir buvo operuotas.

Užuojautos laiške P. Mamonovo šeimai Rusijos kultūros ministrė Olga Liubimova gyrė šį „ryškų, charizmatišką ir stiprų“ veikėją.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis