REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Rusams gėda dėl karo su Ukraina – anglikonai

Antradienio vakarą anglikonai iš visos Europos susirinko melstis už Rusijos karo Ukrainoje pabaigą.

Internetines Maldų už taiką Ukrainoje pamaldas organizavo Anglikonų Bažnyčios Europoje vyskupija, o joms vadovavo vyskupas Europoje dr. Robertas Innesas (Robertas Ainesas).

„Susirinkome krizės metu”, – sakė jis, vadovaudamas maldoms už „visus karo agonijoje atsidūrusius žmones” ir už „teisingą taiką”.

Europos vyskupijai priklauso apie 300 anglikonų bendruomenių 40-yje šalių.

Kristaus bažnyčios Kijeve administratorė Christina Lašenko-Stafijčiuk sakė, kad dauguma žmonių sostinėje prisiglaudė metro stotyse. Ji pasakojo, kad nuolat kaukia sirenos, o „diversinės grupės labai aktyviai veikia mieste”.

Kai kurie Kristaus bažnyčios tikintieji nusprendė likti Kijeve, sakė ji.

Tačiau bažnyčios valdytoja taip pat išreiškė susirūpinimą, kad Rusijos netinkamas elgesys su Černobylio atominės elektrinės darbuotojais gali sukelti ekologinę katastrofą.

Ji sakė, kad anglikonų bendruomenė, kuri renkasi Ukrainos sostinės Šv. Kotrynos vokiečių liuteronų bažnyčioje, „yra labai susirūpinusi ne tik dėl karinės padėties, bet ir dėl ekologinių katastrofų grėsmės”.

Ji pranešė, kad į šiaurę nuo Kijevo esančios Černobylio atominės elektrinės okupantai rusai neleidžia darbuotojams keistis pamainomis, todėl jie patiria pernelyg dideles „radiacijos dozes”.

„Personalas yra pavargęs. Jie jau beveik savaitę būna elektrinėje, o tai yra didžiulis jų sveikatos normų pažeidimas”.

Sovietinio komunizmo laikais dėl nekompetencijos ir nekokybiškos įrangos įvyko didelė branduolinė katastrofa 1986 m. Černobylio elektrinėje.

Andriejaus bažnyčios Maskvoje kapelionas ir Rusijos bei Ukrainos regiono dekanas, kunigas kanonistas Malcolmas Rogersas (Malkolmas Rodžersas) pateikė naujausią informaciją apie rusų nuotaikas.

Šiuo metu Maskvoje labai tamsu.

„Šiuo metu Maskvoje labai tamsu”, – sakė jis. – Daugelis rusų jaučiasi išduoti savo vyriausybės, kuri dar prieš savaitę teigė, kad karas neįsivaizduojamas.”

Jis pranešė, kad Maskvoje „jaučiama didžiulė baimė, kas bus, jei viskas taps nekontroliuojama, ypač jei konfliktas bus ilgas, ir ką tai reiškia Ukrainos ir Rusijos ateičiai”.

Kanauninkas Rogersas papasakojo, kaip vienas žmogus popietę prieš pamaldas jam pasakė, kad Rusijos karinė invazija į Ukrainą reiškia „totalitarizmo sugrįžimą”.

Jis taip pat pranešė, kad Maskvos gyventojai baiminasi, jog Rusijos ekonomika gali sugrįžti į aštuntojo dešimtmečio pradžios sovietinio komunizmo nepriteklių.

„Ir dar yra baimė visiškai izoliuotis nuo Vakarų, tapti nekenčiama paribio tauta. Ne vienas yra sakęs, kad jam gėda būti rusu”, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte