Rumunijoje per ortodoksišką krikštą mirė kūdikis

Kūdikio mirtis per krikštynų ceremoniją Rumunijoje paskatino dešimtis tūkstančių krikščionių paraginti šalies stačiatikių bažnyčią nutraukti senovinę kūdikių krikšto visiško panardinimo praktiką.

„Mes nereikalaujame krikšto praktikos panaikinimo, bet jos pakoregavimo, kad kūdikiai išvengtų nereikalingos ir net absurdiškos rizikos!“, – rašoma internetinėje peticijoje, kurią pasirašė dešimtys tūkstančių žmonių.

Vasario 1 d. kūdikis mirė sustojus širdžiai, kai buvo krikštijamas bažnyčioje Suceavos mieste.

Kunigas trijų savaičių kūdikį tris kartus visiškai panardino į vandenį per krikštynas. Krikštijamas vaikas iš pradžių apsiverkė, paskui nurimo, o vėliau jo lūpos pamėlynavo. Kūdikis buvo nuvežtas į ligoninę, kur po kelių valandų mirė.

„Nedidelis vandens kiekis naujagimiams gali išprovokuoti kardiorespiracinį sustojimą ir, jei nėra skubios pagalbos, net kūdikio mirtį“, sakė žiniasklaidai Maria Stamatin, ligoninės reanimacijos skyriaus gydytoja.

Rumunijos ortodoksų bažnyčios atstovas Vasile Banescu priminė, kad kūdikiams galima tik užpilti švęsto vandens ant galvos užuot juos panardinus.

„Be jokios abejonės, tai yra tragiška byla. Neįsivaizduojame, kad vaiką galima įleisti į vandenį neuždengiant nosies, burnos ir ausų “, – žiniasklaidai teigė Banescu. „Egzistuoja krikštijimo taisyklės, kurias patyrę kunigai nesunkiai taiko. Taip krikštas švenčiamas labai atsargiai“.

Šalies pietryčiuose Tomiso arkivyskupas Teodosie Petrescu atmetė raginimus kūdikius apšlakstyti vandeniu, o ne panardinti į vandenį. Jis teigė, kad tradicija tris kartus panardinti vaiką per krikštą jau tęsiasi du tūkstantmečius ir tęsis toliau.

Arkivyskupas pridūrė, kad kūdikius reikia panardinti į šaltą vandenį, kuris ne tik „paaštrina“ jų dvasingumą, bet ir tinka jų sveikatai.

Tačiau Argeso arkivyskupas Eminence Calinic yra atviras pokyčiams.

„Ikonose Jėzus stovi vandenyje iki kaklo ir, nuleidęs galvą krikštą gauna pilant vandenį ant viršugalvio“, – ganytoją cituoja BBC.

Daugiau nei 80% rumunų yra ortodoksai krikščionys.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis