Romos gyventojus džiugino keliaujanti gyvoji prakartėlė

Šeštadienį, gruodžio 17 d. popietę, Romoje vykusioje Kalėdų istorijos inscenizacijoje dalyvavo Italijos katalikų bendruomenė.

Gyvoji prakartėlė kvietė žavėtis įsikūnijusio Dievo švelnumu ir kūdikiu, gimusiu iš M. Marijos, kuris yra kiekvieno asmens gyvenimo šaltinis ir parama, kaip pažymėjo mons. R. Makrickas, Didžiosios M. Marijos bazilikos nepaprastasis komisaras, pristatydamas gyvąją prakartėlę, kuri ir keliavo per Romos miestą.

Procesija su gyvuoju Kristaus gimimu prasidėjo prie Romos katedros, Laterano šv. Jono bazilikos, ir ėjo pagrindine Merulanos gatve iki Didžiosios Marijos bazilikos.

Procesijoje dalyvavo Marijos ir Juozapo drabužiais apsirengę žmonės, gatvėje vaidinę, kaip Betliejuje ieškoma vietos nakvynei.

Gyvąją prakartėlę įgyvendino Toskanos ir kitų Italijos regionų, taip pat Romos vyskupijos parapijų ir asociacijų atstovai.

Renginį remia Romos miesto municipalitetas ir Romos vyskupija.

Po gyvosios prakartėlės inscenizavimo popiežiaus vikaras Romos miestui kard. A. De Donatis pradės Kalėdų novenos šventimą.

Gyvosios prakartėlės kelionės pradžioje bus paminėtas Šv. Pranciškus Asyžietis, pirmosios žinomos gyvosios prakartėlės prieš aštuonis šimtmečius (1223 m.) sumanytojas.

Prie iniciatyvos, kurią, pasak Romos vyskupijos, „paskatino popiežius Pranciškus, kuris asmeniškai patikrino šį projektą”, prisijungė aktoriai iš įvairių Italijos vietovių.

Daugiau nuotraukų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte