Rimantas Jonas Dagys. Kaip šauksi, taip ir atsišauks

Kiekviena pasekmė turi priežastį. Ar gali valdantieji reikalauti nuosaikių kalbų iš mitinguotojų, kai patys jau ilgą laiką juos laiko kone „šunauja“ ir varžosi tarp savęs, kokių dar „riebesnių“ epitetų jiems surasti? Juk ypač konservatorių iš aukšto skleidžiamas „argumentavimas“ yra persunktas panieka kitą nuomonę turintiems. O juk valdžią turintys, save elitu pakrikštiję, turėtų rodyti pavyzdį kitiems. 

Diskusijose su aršiais valdančiųjų „fanais“ esu tyčia išbandęs jų žodžius ir stilių. Tai, be abejo, sukeldavo pasipiktinimą, bet kai pasakydavau, kad tai jų numylėtinių citatos, stebėjau oponentų sumišimą. Tiesa, buvo ir tokių, kurie manė, kad jiems galima taip kalbėti, o kitiems  – ne. Deja, matau, kad toks stilius vis labiau pavojingai įsigali mūsų šalyje.

Nenorintys skiepytis, bei apskritai valdžia nusivylę, susirinko į mitingą prie Seimo. Visi savo šaliai neabejingi žmonės šiuo metu, kai valdantieji chaotiškai sprendžia iš dalies savo neišmanymu „pagardintą“ imigrantų krizę, nori, kad kitos problemos būtų sprendžiamos kuo konstruktyviau. Deja, ne man vienam susidarė įspūdis, jog Seimo dauguma džiaugiasi tuo, kad renginys pasibaigė riaušėmis.

Deja, ne man vienam susidarė įspūdis, jog Seimo dauguma džiaugiasi tuo, kad  renginys pasibaigė riaušėmis.

Mitingo organizatoriai nesugebėjo suvaldyti provokatorių, kurie ėmėsi smurto prieš savo pareigą vykdžiusius teisėsaugos pareigūnus. Smurtas negali būti pateisinamas. Jeigu organizatoriai  matė, kad tarp mitinguojančių sukiojasi tradiciniai riaušių provokatoriai, galėjo nuo jų atsiriboti ir paprašyti teisėsaugos pareigūnų pagalbos, kas, kiek žinau, buvo daroma Vingio parke vykusiame mitinge. Provokatorius neabejotinai turėjo pastebėti ten ar šalia buvę patyrę politikai ir imtis prevencinių priemonių. Kiek žinau, to padaryta nebuvo. Neaišku kodėl. Reikia tikėtis, kad daugiau sužinosime atlikus tyrimą, jeigu jis bus paremtas visa informacija, kokia ji bebūtų, o ne tik ta, kuri kažkam patinka.

Dabartinė dauguma labai mėgsta auklėti kitus, mokyti juos demokratijos. Tačiau, jai pačiai  reikia jos mokytis iš naujo. Ar buvo sunku iki riaušių  priimti mitingo dalyvių atstovus ir demokratiškai juos išklausyti? Ar sunku buvo peržiūrėti Vyriausybės paruoštą pandemijos suvaldymo priemonių planą, aptarti su abejojančiųjų atstovais – juk tai demokratijai būtinas veiksmas.

Tačiau žinome, daug kas mano, jog vargu ar dabartinį sprendimą galima vadinti nuosekliu ir išmintingu. Juk kiekvienas ribojimas turi būti pamatuotas, kiek dera asmens laisvės užtikrinimas su bendrojo gėrio siekimu. Čia labai svarbu išlaikyti balansą.

Deja, Vyriausybės sprendimas manau nėra pagrįstas tokiu išmanymu. Jame yra ir reikalingos priemonės,  ir perteklinės priemonės, dalis priemonių – sunkiai įgyvendinamos. Greičiausiai šio plano nesėkmė bus eiliniu pretekstu apkaltinti ko ne visus darbu Rusijai. Juk tai įprastas, iš Putino perimtas, veikimo būdas – savo klaidas pridengti užsienio priešų veikimu.

Tikėtina, kad tai yra sąmoningai pasirinktas pavojingas politikavimo būdas – suskaldyti visuomenę ir sutelkti savo rinkėjus po lozungu „gelbėkit – mus muša“. Jeigu taip, tai valdantiesiems mūsų šalies gerovė mažai rūpi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. valdantieji pamiršo elementarią žmogiškąją psichologiją: na, kas norės skiepo, jei už tai dar duoda 1kg šokolado ar kitokių dovanų?
    Pamiršo tarybinius laikus, kai viskas buvo „deficitas“. Taptų skiepai „deficitiniais“, tai nebereikėtų jokios reklamos skiepams – žmonės patys veržtųsi skiepytis :)))

    Dabartinė valdžios desperacija tik patvirtina gerb. R. Dagio mintį, kad valdantieji neturi sprendimų, blaškosi ir tuo erzina tautą… Po to patys stebisi mitingais ir juos marginalizuoja. Tikrai – kaip šauksi, taip atsišauks.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis