REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Reikia apsaugoti nuo savižudybės, o ne padėti nusižudyti, sako Škotijos katalikai parlamentarai

ŠaltinisVATICAN NEWS

Spalio 21–22 dienos – lemtinga data, kai Jungtinės Karalystės Lordų rūmai pradės diskusiją dėl įstatymo projekto dėl savižudybės su pagalba. Taip prasidės antroji fazė teisėkūros procedūros, pradėtos Bendruomenių rūmų gegužės mėnesį, kuria siekiama patvirtinti įstatymą, „padedantį mirti“. Įstatymo projektą pristatė baronienė Molly Meacher, grupės „Orumas mirštant“ pirmininkė. Įstatymas skirtas nepagydoma liga sergantiems sąmoningiems suaugusiems, kurie galėtų pasirinkti, kaip ir kada užbaigti savo gyvenimą.

Šia tema labai aiškiai savo nuomonę išsakė vyskupas John Sherrington, Anglijos ir Velso vyskupų konferencijos atsakingasis už gyvybės klausimus, kuris apgailestavo, kad „vienkartinio panaudojimo kultūra“ siūloma kaip teisėkūros pagrindas žmogaus gyvybės atžvilgiu. „Gyvybė yra dovana, kuria reikia rūpintis ir ją saugoti iki natūralios mirties“, – sakė vyskupas rugsėjo 9 d.

Tą pačią liniją palaiko ir Škotijos katalikai parlamentarai. Anthony Horan, vietos katalikų parlamentinio biuro direktorius rašo, kad „tai trečias kartas per vos daugiau nei dešimtmetį, kai parlamento prašoma legalizuoti savižudybę su pagalba. Nors argumentai iš esmės nepasikeitė, vėl atsidūrėme gąsdinančio pasiūlymo akistatoje, kad medikai teisiškai galėtų padėti pacientams nusižudyti, duodant jiems mirtiną vaistų kokteilį“.

Primindamas, kad per pastaruosius aštuoniolika mėnesių dėl COVID-19 pandemijos visuomenė labiau linkusi ginti ligonius ir pažeidžiamus asmenis, Horan pažymi, kad vis dėlto legalizuoti savižudybę su pagalba būtų kitos krypties pasirinkimas, tiksliau – tai didžiulis spaudimas,  primetamas pažeidžiamiems žmonėms, tarp ir jų ir turintiems negalią. Tokiu būdu tokie žmonės bus raginami anksčiau laiko užbaigti savo gyvenimą iš baimės tapti finansine ar emocine našta kitiems, rašo Anthony Horan.

Jis primena Bažnyčios nuostatą, kad kartą patvirtinus tokį siūlymą, neišvengiamai ribos plėsis, bus atšaukiamos apsaugos priemonės, kaip nutiko tose šalyse, kur eutanazija įteisinta. „Reikia apsaugoti nuo savižudybės, o ne padėti nusižudyti“, – sako Horan, kviesdamas katalikus įspėti savo išrinktus parlamentarus apie rimtas grėsmes ir mirtinas pasekmes, kurias atneštų šis teisės aktas.

Paskutinį kartą Jungtinėje Karalystėje mėginta legalizuoti savižudybę su pagalba 2015 m., tada 330 Bendruomenių rūmų atstovai balsavo prieš, o palaikančiųjų buvo 118.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte