Prezidentas susitiko su Ukrainos ortodoksų bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė, išreikšdami paramą nepriklausomai Ukrainos bažnyčiai, oficialaus vizito metu penktadienį susitiko su Ukrainos ortodoksų bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi.

Prezidento teigimu, prieš dvejus metus įkurta suvienyta Ukrainos ortodoksų bažnyčia, atsiskyrusi nuo Maskvos patriarchato, yra nepriklausomos Ukrainos dvasios  išraiška. Patriarchas Epifanijus aktyviai dalyvauja Ukrainos kovoje už laisvę. Tarptautinis naujosios nepriklausomos Ukrainos bažnyčios pripažinimas yra  reikšmingas žingsnis Ukrainos valstybės kūrimo kelyje.

„Tikiu, kad Jūs esate dvasinis ramstis tiek Ukrainos žmonėms, tiek nepriklausomai Ukrainai. Žmonėms nepaprastai svarbu išlaikyti dvasinę tvirtybę ir vienybę šaliai nelengvu metu“, – sakė šalies vadovas susitikime, pabrėždamas, kad Lietuva nuosekliai ir tvirtai remia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Ukraina jau septynerius metu siekia taikos ir priešinasi Rusijos vykdomai agresijai.

Žmonėms nepaprastai svarbu išlaikyti dvasinę tvirtybę ir vienybę šaliai nelengvu metu.

Teikdama humanitarinę paramą ir vykdydama vystomojo bendradarbiavimo projektus, ypač sveikatos apsaugos sistemos ir švietimo sektoriaus srityse, Lietuva padeda nuo Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje nukentėjusiems Ukrainos gyventojams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis