Prezidentas: nelygybės didėjimas yra tiesioginė pandemijos pasekmė

ŠaltinisBNS

Nelygybės didėjimas yra tiesioginė pandemijos pasekmė ir svarbu garantuoti minimalų pajamų standartą, taip išengiant skurdo didėjimo, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Pandemija gerokai komplikavo vaizdą tiek švietimo ir sveikatos apsaugos sistemoje, bet taip pat ir pajamų nelygybės požymiu situacija, deja, pablogėjo. Tai yra objektyvus veiksnys ir aš manau, kad su juo būtina kovoti ekonominės ir socialinės politikos priemonėmis“, – penktadienį prieš neformalų Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį Portugalijoje sakė G. Nausėda.

Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Portugalija organizavo socialinės politikos prioritetų aptarimui bei įtvirtinimui skirtą konferenciją, taip pat Europos Sąjungos (ES) lyderiai bursis į neformalią EVT, kur patvirtins ES socialinės politikos prioritetus,

Lietuvos prezidentas atvykęs į susitikimą pažymėjo, kad „nelygybės didėjimas įvairiais pjūviais yra tiesioginė pandemijos pasekmė“. Jis taip pat pabrėžė, kad Europos Sąjunga „labai puikiai suvokia realią situaciją, atsakomybę“, ir suteikia šią atsakomybę tiek centrinėms institucijoms, tiek valstybėms.

Europos Sąjunga „labai puikiai suvokia realią situaciją, atsakomybę“.

„Manau, kad reikia pirmiausia nukreipti savo pastangas į tas sritis, kurios reikalauja labiausiai dėmesio, t. y. pirmiausia vienodo starto, vienodų galimybių užtikrinimas, ypatingai tiems žmonėms, kurie turi negalių, vaikams, vyresniems žmonėms, kurie, ko gero, ypatingai jautriai reaguoja į pandemijos pasekmes ir turi ribotų galimybių atsispirti toms pasekmėms. Taip pat svarbu užtikrinti pastangas garantuoti minimalų pajamų standartą ir išvengti skurdo didėjimo“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Prezidentas taip pat sakė, kad socialinis dialogas „neturi būti deklaratyvus“,  o į jį reikėtų įtraukti ir darbdavius, darbuotojų organizacijas į sprendimų priėmimo procesą, pabrėžė lyčių lygybės aspekto svarbą.

„Lyčių lygybės principas socialinėje politikoje yra labai svarbus. Moterys pandemijos pasekmes pajaučia skaudžiau nei vyrai, kadangi jos yra susaistytos įpareigojimų tiek šeimoje, tiek darbe, jos dirba tuose sektoriuose, kurie jautrūs pandemijai, tai švietimas, sveikatos apsauga, socialinė rūpyba, ir dažnai jos darbą praranda greičiau nei vyrai ir šiandien kaip tik svarbu kelti lyčių lygybės klausimą šiuo aspektu“, – sakė G. Nausėda.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Pandemija yra valdžių, aklai tarnaujančių šio biznio plano sumanytojams galvose, o ta sukurta liga realiai mažiau pavojinga už gripą.
    Reikia atšaukti karantinus, priverstinius skiepijimus, testavimus, netaškyti šiems nusikaltimams pinigų, leisti verslams ir žmonėms dirbti, mokytis, gyventi. Viskas susitvarkts savaime.

  2. O tai jis aklas?Bendras vidaus produktas lenkia Ispaniją,Graikiją ir t.t. o minimalus ar vidutinis atlyginimas antras nuo apačios,tai kam čia gerovês valstybê????????

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis