Prašykite Šventosios Dvasios vedimo – JAV Katalikiškojo universiteto rektorius studentams

ŠaltinisCNA

Peteris Kilpatrickas (Piteris Kilpatrikas) dirba tiksliųjų mokslų srityje, tačiau ketvirtadienį naujasis Amerikos Katalikiškojo universiteto rektorius kalbėjo apie sielos reikalus.

Kreipdamasis į studentus, dėstytojus ir darbuotojus pirmą kartą nuo liepos 1 d., kai pradėjo eiti naujas pareigas, 65 metų chemijos inžinierius kalbėjo apie tai, kaip svarbu siekti Šventosios Dvasios vadovavimo.

„Kiekvienam iš jūsų, nepriklausomai nuo to, kur esate savo kelyje, šiandien yra proga pažvelgti į save, paklausti, kuo norite būti ir kaip Šventoji Dvasia galėtų padėti jums tai pasiekti, – sakė jis. – Tegul tai būna akimirka puoselėti savo sieloje kažką naujo ir teikiančio gyvybės.“

kuo norite būti ir kaip Šventoji Dvasia galėtų padėti jums tai pasiekti?

P. Kilpatricko kalba vainikavo specialiąsias Šventosios Dvasios Mišias Nekaltojo Prasidėjimo šventovės bazilikoje, esančioje universiteto miestelyje. Katalikiški universitetai tradiciškai rengia tokias liturgijas naujiems mokslo metams pradėti – ši tradicija siekia XVI a., teigė universitetas.

Dėstytojai, apsirengę akademiniais drabužiais, ir kiti universiteto bendruomenės nariai užpildė 3500 vietų bazilikos Didžiosios aukštutinės bažnyčios suolus. Mišias koncelebravo Arlingtono vyskupijos (Virdžinija) vyskupas Michaelas F. Burbidge’as (Maiklas Burbidžas) ir kelios dešimtys kunigų.

Papildomos reikšmės šiai progai suteikė per šv. Mišias naudotas XV a. sidabrinis paauksuota taurė iš Airijos. Viena iš nedaugelio, išgyvenusių XVI a. protestantų reformaciją, kai daug šventų daiktų buvo išlydyta arba paimta kareivių, per šimtus metų taurė buvo naudojama tik retomis progomis, sakė universitetas.

„Visais šiais naujaisiais akademiniais metais būtinai būkite maldingi, padrąsinkite ir pakelkite vieni kitus tikėjime, darykite tai, kas teisinga, mylėkite ir nuolankiai eikime su savo Dievu, – sakė vyskupas per homiliją. – Tada jūs pasiliksite Jame ir jūsų džiaugsmas bus pilnas.“

Ieškokite gyvenimo prasmės

Tikėkite Dievu, melskitės, ieškokite gyvenimo prasmės, – buvo raginami studentai, – „tuomet Šventoji Dvasia nebus vedina jūsų nesaugumo jausmais ir nedalys melagingų bei išpūstų pažadų. Ji taip pat nesumažins jūsų sielos polėkio, kad ji atitiktų pasaulietiškus tikslus“, – savo homilijoje vyskupui antrino P. Kilpatrickas. – Vietoj to Viešpaties Dvasia parodys jūsų autentišką vertę ir ves jus tikrosios laimės link“.

Jis paragino mokinius užduoti „didžiuosius gyvenimo klausimus“.

Amerikos katalikiškojo universiteto rektorius Peteris Kilpatrickas / Universiteto nuotr.
Amerikos katalikiškojo universiteto rektorius Peteris Kilpatrickas / Universiteto nuotr.

„Kas jūs esate? Kokia jūsų gyvenimo prasmė ir tikslas? Kur slypi jūsų laimė? Kaip tapsite žmogumi, kuriuo labiausiai norite būti?“ – tokius klausimus sau P. Kilpatricas ragino užduoti studentus.

„Šie klausimai nulems jūsų gyvenimo trajektoriją“, – sakė P. Kilpatrickas ir pridūrė rekomenduojantis „užduoti juos Šventajai Dvasiai“.

P. Kilpatrickas yra 16-asis universiteto rektorius, jis pakeitė 12 metų mokyklai vadovavusį Johną Garvey’ų (Džoną Garvėjų). Jis anksčiau dirbo Ilinojaus technologijos instituto prorektoriumi ir vyresniuoju viceprezidentu akademiniams reikalams (2018-2022 m.). Prieš tai jis buvo Notre Dame universiteto profesorius ir dekanas bei ilgametis Šiaurės Karolinos valstybinio universiteto dėstytojas.

Gražus būdas pradėti mokslo metus

Ketvirtadienį su žurnalistais kalbėjęsi studentai sakė, kad juos sujaudino šv. Mišios ir jų metu tarti universisteto rektoriaus žodžiai.

Vienas studentas per šv. Mišias atnešė dovanų. Aštuoniolikmetė pirmakursė, studijuojanti slaugą, jautėsi palaiminta, kad pirmosios šių metų mokyklos šv. Mišios vyko „nuostabioje bazilikoje“.

„Tai tiesiog labai, labai gražus būdas visiems susirinkti kartu kaip mokyklai ir pradėti metus teisingai, prašant Šventosios Dvasios, kad ji mus vestų visą semestrą, – sakė ji, – ypač mums, pirmakursiams, nes esame čia visiški naujokai.“

Ji taip pat išreiškė džiaugsmą dėl naujojo rektoriaus.

„Atrodo, kad jam tikrai rūpime mes, mūsų poreikiai, norai tiek akademiniu, tiek dvasiniu, emociniu ir socialiniu požiūriu.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte